'Sankan' sumun innoittamana piti lähteä katsastamaan keskellä viikkoa puolilta öin keskustan tilanne. Sekä pari vähän iloisempaa värimaailmaltaan (otettu jo joskus joulukuun puolessa välissä) olkoot parivaljakon nimi vaikka 'Aina paikallaan'; Toimikoot nämä sisäänheitto kuvina ja lisää löytyy http://mugon.kuvat.fi/kuvat/ Kommentit ja kritiikki on tervetullutta, itse kun omia virheitään on huono nähdä ja kehittyminen ilman kritiikkiä on mahdotonta.
Vs: Autio Oulu On kivoja. Minulla näkyy alemmatkin, joista tuo alempi on kivempi. Siihen liittyy aivan vallan tunteitakin; isälläni on valokuva, jossa mummo-vainaa, tuolloin tosin hyvinkin eläväinen, syöttää poikaystävänsä Paulin kanssa sorsia noiden veistosten lähellä.
Vs: Autio Oulu Nyt näkyy. Kiitos huomaavaisuudestasi ja vaivannäöstäsi. - Ihan jep. Edit: Tuollaiset hetket ovat itsellenikin kaupungissa rakkaat, kun muita ei ole ja on hyvin hiljaista, sellainen vetoaa herkkiin tunteisiini - eikä ole kyse ihmisvihasta tai edes koira- tai kissavihasta.