Myytävä tuote: Lumix DMC-LX100 Hinta: 140 Paikkakunta: Helsinki Tuotteen kuvaus: Mainio ja ennen kaikkea mitä kaunein ekan sukupolven Lumix on jäänyt pyörimään vallan käyttämättömänä nurkkiin. Ostin torista koska tuli joku pakkomielle, mutta paria katusessioo lukuunottamatta tää on sit jääny hyllyyn, koska loppu into ottaa uus systeemi kunnolla haltuun. Tuotteen kunto: Mainiossa kunnossa ulkoisesti. Ainut mitä en oo saanut toimimaan/osaa käyttää on evf:n sensori, eli se pitää laittaa napista päälle. En oo perehtynyt, oletan ettei oo rikki vaan joko jostain asetuksista pois päältä tai sit sensori likanen. Ite evf toimii täysin kuitenkin. Otin hinnassa huomioon. Mukaan orkkisboksi ja kauhee määrä kaikkee sälää, nahkasesta kotelosta salamaan, pariin linssinsuojukseen, 64gb muistikorttiin, piuhoihin, ohjekirjoihin yms. Toimitusehdot: Nouto stadista, tai millon missäkin satun liikkumaan. Postitus käy hyvin myös.
Tota ei kyllä ole säilytetty missään nahkakotelossa kun on niin hemmetin pölyinen. Olisit edes putsannut sen kuvausta varten.
Kiitti Klaus oikein paljon hyvästä kommentista. Oon tosiaan pitänyt kameraa hyllyssä ilman sitä koteloa. Kamera meni siitä huolimatta kaupaksi saman tien, toivotaan että uusi omistaja löytää kameran boksista kaiken pölyn keskeltä