Vs: Korennon kesämuisto Jaa-a, vaikka en pidä ötököistä ja tämä on ötökkä, niin silti tässä on jotain kaunista. Jostain syystä näen muuten tässä robocopin
Vs: Korennon kesämuisto Tämä oli ehkä intensiivisin, epämääräisin ja omituisin -- ja siten vuosiin paras näkemäni hyönteiskuva. Sitä lajihan yleensä vaivaa traditionaalisuus ja täydellisyyden hakeminen asioissa, joissa se on jo saavutettu (vars. tarkkuus kasvokuvissa), mutta täydellinen oman ilmaisullisuuden välttäminen. Pitäisin kuitenkin mahdollisena, että harmaasävyisenä se olisi vielä hienompi, perustuen normaaleihin harmaasävyisyyden perusteluihin.
Vs: Korennon kesämuisto Tarkka havainto, tuossa on muistaaksen tosiaan hyvin kevyt magenta toonaus. Kuva voisi olla hyvinkin puhdas harmaasävykuva. Suttiaisiakin voi kuvata monella tavalla tässä yksi kokeilu.