Kun tulosta epsonin 3880 A2 kuvan mustavalkoisena, kuvaan tulee vihertävää sävyä, a4 tulostaessa ei tätä? Tulostus ja muut profiilit ok. Kellään vastaavanlaisia outouksia ollut tulostimien kanssa?
Vs: Omituinen ongelma vai tyyppivika? Epson 3880 Paperityypistä riippumatta, ilmeisesti kai ... ? t. mad
Vs: Omituinen ongelma vai tyyppivika? Epson 3880 Paperit oli kyllä erinlaisia, vaikuttaako sekin noihin sävyihin?
Vs: Omituinen ongelma vai tyyppivika? Epson 3880 Tulostitko let photoshop manage ? Kokeile awbeenä, ei pitäisi tulla mitään vivahteita. T Jukka
Vs: Omituinen ongelma vai tyyppivika? Epson 3880 Onko oikea paperiprofiili? Tehtaan antama vai itse tehty? Tehtaan antama ei välttämättä ole toimiva, olen törmännyt tuollaiseen? Printterin värihallinta pois (ehdottomasti) ja anna Photarin hoitaa värihallinta. Ja oletko ajanut suuttimien tarkastusohjelman ennen printtausta? kapa
Vs: Omituinen ongelma vai tyyppivika? Epson 3880 Ongelma ratkaistu, nyt pelkästään photarin oma tulostusproffa ja paperit samanlaisia, ajoin varulta myös suuttimen puhdistukset läpi.. Ja nyt pelittää! Iso Kiitos Vinkeistä!