Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

3 vuoden kuvasatoa, neitsytmatka fotojen julkaisussa

Keskustelu osiossa 'Kuvat ja galleriat' , aloittajana Silver, 23 Elokuu 2008.

  1. Silver

    Silver

    59
    0
    0
    Tai 4 vuoden jos tarkkoja ollaan. Vuosi 2005 ko. galleriassa edustaa enemmänkin kuvankäsittelyn opettelua. Jälkikäteen ajateltuna näyttäisi vuosi vuodelta vähenevän tuo käsittely ja itse kameran kanssa sohlaaminen korostuvan. Tämä on ensimmäinen kerta kun uskaltaudun suoltamaan tuotoksiani yleiseen jakoon, joten älkää nyt ihan hengiltä ruoskiko. Palaute on kuitenkin tervetullutta.

    http://wikinomi.com/index.html
     
  2. emerik

    emerik Well-Known Member

    5 870
    51
    48
    Vs: 3 vuoden kuvasatoa, neitsytmatka fotojen julkaisussa

    2008, linnakuva todella hieno. 2007 laiva kuva jatkaa samaa linjaa eli todella maalauksellisia teoksia. Nuo ihmiskuvat on varsin hyviä, lukuun ottamatta sitä alkuvuosien omakuva tai vastaavan tyylistä teosta. Hiukan pelon sekaisin tuntein avasin linkin mutta yllätys oli että kuvia olikin noin vähäsen.
     
  3. Vs: 3 vuoden kuvasatoa, neitsytmatka fotojen julkaisussa

    Vuoden 2008 linnakuvassa on hienoa sen tunnelma ja erityisesti syvyyden vaikutelman välittäminen. erittäin hyvä. Onnittelut.

    .............................

    Kasvo/muotokuvissa kannattaisi ehkä kiinnittää huomiota siihen, että harva meistä on rautaa kun kuvataan suoraan päin näköä - olkoonkin, että se on vaikutelma, joka jokaisella meistä on itsestämme.