Ei millään jaksaisi kaivella tuota kasaa kuvia, mutta sain kaiveltua edes parista ensimmäisestä kansiosta muutaman kuvan reissusta.
Kauniita matkakuvia. Muistin lokeroista palautui mieleen katujen tuoksut ja auringon polte. Tykkään tästä tavasta esittää asioita.
Tuolikuvatus on mun mieleen kovasti! Samoin pulu ja tyttö otos rohkean rajauksen takia. Jotkut meni vähän turistikuvien puolelle mutta niissäkin hyvä valo säilyttää mielenkiinnon!! Kyllä näitä katselemalla tulee hinku lähteä itsekin noille seuduille..
Ah, Roma... Etsin lähiviikoiksi edullista lentoa sinne. Monta kertaa siellä käynyt mutta nyt olisi ensimmäistä kertaa mahdollisuus mennä sinne "valokuvaajan silmin" Kaupunki jossa kuvattava ei lopu!
Ai nii, mun piti muuten huomauttaa että ei nää Oskun kuvat koskaan mitään rivialbumikamaa ole. Vaikka seiniä olis kuinka ;-)
Kiitoksia vaan kommenteista. Olisi noista edustavampaakin settia varmaan löytynyt, mutta "näillä nyt mennään" ;-) Tuosta Roomasta, itsekin kutkuttaisi mennä takaisin, mutta: olisi kiva tehdä semmoinen reissu että lento Roomaan, ja siellä vaikka 3 pvää, sitten junalla Napolin ja siellä taas kolmisen päivää. Sitten laivalla Caprille ja siellä vaikka päivä ja yö. Sieltä laivalla joko Napoliin tai Sorrentoon ja bussilla vaikka Positanoon. Sieltä taas Napoliin ja junalla Roomaan ja lentsikakentälle.. Gggreat!!
Positano ja muut Amalfin rannan kylät on kyllä käymisen arvoisia. Siihen ei kyllä yksi päivä riitä...bussissa Napolista Positanoon menee jo puolet siitä Sorrentossa kannattaa kyllä käydä ja sitä tukikohtana pari päivää pitäen ehtii käymään Positanossa ja Amalfissa ja muissa tarvittavissa kylissä. Mutta se rantatie Positanon ja Amalfin välillä on todella ruuhkainen ja hidas! Napolista ei ole muuten pitkä matka Pompeiin, suosittelen sitäkin.
Tässä on vähän sama efekti kuin tuoreen rock -orkesterin ensilevyssä: Laitetaan piukka heti avaukseen niin loppuihin pitää paneutua jos vielä intoa riittää. B -puolella hitti olisi minusta tuo pylväskuva.