Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

Kaide

Keskustelu osiossa 'Kuvat ja galleriat' , aloittajana teemupii, 21 Kesäkuu 2006.

  1. Onko mulla todellakin näin erilainen maku kuin muilla täällä foorumilla? Mun mielestä ainakin tämä on paras kuva mitä olen koskaan ottanut mutta kukaan ei ole sanonut sanaakaan.
     
  2. onhan tää hyvä mutta tumma. tässä on sellasta photo.net photari jälkivalaistusta kun näkee ulkomaan kuvaajilla joita monet kovasti ihailee.
    kuvaformaatti neliömmäksi niin diagonaali saa enempi voimaa.
    puhdas kuva.
    voihan tää hyvä olla vaikkei rahvas osaa tätä kommentoidakkaan ,)
     
  3. Mulle kuvat on eyecandya kun en osaa näemmä nähdä niiden suurempaa merkitystä mvuoren tavoin.
     
  4. No, annetaan nyt kehuja. Hyvä kuva.

    Varmaankin olisi kommentteja ropissut enemän jos olisit saanut kuvattavaksesi Kaiden paikalle Kaijan.
     
  5. Jos tämä ei ollut sarkasmia niin ollaan sama mieltä ainakin tästä asiasta.
     
  6. Kyllä. Se oli sarkasmia. Ollaan silti yhtä mieltä asiasta :)
     
  7. Aika söpö kuva! Yrittääkö malli repiä kaidetta irti vai mitä tuossa tapahtuu?
     
  8. evis

    evis Member

    499
    0
    16
    Perintöä ootellessa -sketsi tuli mulle mieleen :)
     
  9. Ei kun hän miettiin elämäänsä omassa tunnelmassaan johon kuuluu tällä hetkellä kovuutta kiven sekä raudan muodossa. Kuvattava tunsi myös selässä ja rinnassa venytyksen tunteen johon hän halusi keskittyä ja tämän takia hänen ilmeensä on tiukka ja keskittynyt. Kuten huomaat hänen katseensa ja kädet vievät huomion ylös jolla hän haluaa viestittää tunteen eteen- ja ylöspäin menosta tulevaisuudessa. Kuvan tummuudella on suurempi taiteellinen merkitys koska tummuus yleensä rinnastetaan rauhallisuuteen ja tätä kautta saadaan myös kuvaan tuotua hieman rauhallisempi yleissävy, joka taasen kuvaa hänen luonnettaan.
     
  10. OK!

    Tämä kun nyt on tälläinen täydellinen ja loppuun mietitty taidekuva, niin mitä ton nenästä sojottava kaiteen poikkipienan pitäisi mulle kertoa? Entäs toi torso vaikutelma, tarkoittaako se sitä että mallilla ei ole jalat maassa? Entäs epätasapainossa olevat käsivarret kun vasemman kainalon lähellä oleva varjo saa sen puolen käden näyttämään ohuemmalta. Onko hän tehnyt liikaa hauiskääntöjä toisella kädellä?

    Kumpaa linjaa tarkoitat sillä eteenpäin menolla. Käsien vai katseen linjaa? Ne kun ei vie samaan suuntaan.


    Oikeasti tämähän on tämä tyylilajissaan ihan kelpo otos.. Mun silmään hieman koominen mutta minkäs sille voi!
     
  11. Mahtaako tämä muuten olla teemupiin omakuva...
    Senkö takia hän niin huolestui kun kukaan ei ensalkuun huomannut kommentoida teosta...?
     
  12. Kun olet selvinnyt huomenna niin huomaat ettei se sojota nenästä.

    Jos se roikkuukin tuossa kaiteessa :O

    Ongelma olisi jos ne näyttäisivät täysin symmetrisiltä. Koukussa oleva käsi näyttää paksummalta kuin suorana oleva.

    Viepäs. Se että silmäkuopat ei ole samaan suuntaan ei tarkoita sitä ettei katse olisi.

    Hyvä hyvä.. olisinkin kauhistunut jos tykkäisisit tämän tyylisistä kuvista.
     
  13. Ei ole ei.
     
  14.  
  15. Mike

    Mike

    699
    0
    0
    Kuvassa on se vika, että se on hyvä ja siinä on lihaksia.