Pitkästä aikaa tuli perheen kissoja kiusattua, samalla uuden 120cm octagonin testailua. Studionoa keittiön pitkä kiiltävä valkoinen pöydä, päydän päässä iso pyöreä pehmenninhärpäke ja sen takana salama. Isolla 120cm halkasijan octagonilla viistosti edestä ylhäältä.
Vs: Tuijotuskilpailu Kissaihminen en juuri ole mutta tämä on hienosti ja konstailematta toteutettu. Haitko vinkkiä valojen asettelulle jostakin vai veditkö tunteella?
Vs: Tuijotuskilpailu Kiitos. Fiilispohjalta tulee aina vedettyä, vaikkakin tänään lainasin läjän kirjoja mallinohjauksesta ja valottamisesta kun kun kirjastossa muksujen kanssa kävin Ensin kokeilin isolla octagonilla tuosta sivusta mutta en tykännyt kuvakulmasta kun piti ottaa sen verran yläviistosta, ei auttanut muu kuin ottaa alempaa ja keksiä taustalle jotain jonne laitoin sitten tuon isohkon pehmentimen ja sen taakse salama. Hyvin hukkuin valkoisen pöydän ja taustan raja.
Vs: Tuijotuskilpailu Hieno kuva - konstailematon, kuten yllä todettiin. En ole eläinkuvien ystävä, mutta tämä oli mukava.
Vs: Tuijotuskilpailu Teknisesti tämä on todella hyvä ja myös tuo katse kameraan päin, mutta turhan rähmällään maassa. Tuosta on kuitenkin hyvä jatkaa.