Vs: Aito&Liitto Tuulahdus ennakkoluulojen maailmasta? No joo, filliä kaipaisi vähän kovaan kontrastiin.
Vs: Aito&Liitto Niinpä. Mikään asia ei ole liian pieni tai vähäpätöinen, etteikö sitä voisi käyttää, kun haluaa korostaa olevansa muita parempi ihminen.
Vs: Aito&Liitto Parisuhdebongailu on oma lajinsa. Vaatii omat valmiutensa. Ehkä 'maamoni' ei ollut riittävän kauaskantoinen ajatuksissaan. Onko paha jos rakkaus muuttuu välittämiseksi, kohdistuen maailmaan? Musta on kiinnostavaa, että intialaisessa ajattelussa on norsukuvastoa. t. manual
Vs: Aito&Liitto Lainaus käyttäjältä: jhalmu - Torstai, 17.Syyskuu.2015, 20:54 (tuli silti paha olo) Lainaus Sakelta: Niinpä. Mikään asia ei ole liian pieni tai vähäpätöinen, etteikö sitä voisi käyttää, kun haluaa korostaa olevansa muita parempi ihminen. --------------- jotenki rupes ketuttamaan toi mun leimaaminen paremmaksi ihmiseksi. Laitan pari muuta kuvaa, jotka on otettu samana päivänä, molempien kanssa käydyn pidemmän keskustelun jälkeen otettuna. Jälkimmäisen olen tavannut aiemminkin, jo ostanut häneltä pari runokoelmaa. Suosittelen lukemaan ajassa olevaa runoutta, tai ehkä luettekin? Lisätty Luisa-Glaudia Sovijärven omakustanteen 2015 nimi, 'Nets of Light -Valoverkot', jos joku kiinnostuu lukemaan. Lisään myös varttuneemman Harri Hertel 'Kutsumme sitä kodiksi´lukemistoonne. Kuulunko nyt johonkin toiseen gategooriaan? ... tai onko ymmärrys 6-0 malliin, pikatuomionne ? terv manual
Vs: Aito&Liitto Sateenkaariväen kuvat taitaa olla hiukan parempia, mutta onhan tuossa ekassakin fiilistä. Niin kauan kuin erilaisuutta suvaitaan, saa väki minun puolestani elellä ihan miten tahtoo.
Vs: Aito&Liitto Älkääs nyt Päiviä morkatko - hän on kuitenkin ihan oikea kouluja käynyt lääkäri! Siis Päivi saattaa hyvinkin olla fiksumpi, kuin 99 prosenttia tämän foorumin kaikkitietävistä superyksilöistä!
Vs: Aito&Liitto Minusta siis kuva on hyvä juuri tuossa ristiriitaisessa onnellisessa ja harmonisessa kusipäisyydessään. Henkilöihin puuttumatta.
Vs: Aito&Liitto No kuvassahan on ihan paska valo, eikä kuvaaja ole kyennyt saamaan sitä näyttämään yhtään paremmalta. Siis kuvana ihan paska, mutta jokin dokumettiarvo sillä on silti.
Vs: Aito&Liitto Jeesuksen Kristuksen valon kirkkaus on niin kova ettei niihin ei maallinen digi pysty.
Vs: Aito&Liitto Minusta se on oikein hyvin valittu aiheeseen, räkä valuu päästä kuin puhe. Olet väärässä ja kukaan ei sinua kuuntele nyt näissä nillityksissä