Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

Hopeanitraattitankeista??

Keskustelu osiossa 'Filmikuvaus' , aloittajana JarzaS, 16 Toukokuu 2015.

  1. JarzaS

    JarzaS Active Member

    1 980
    0
    36
    Pitäis tota märkälevyhommaa saada nytkähtämään eteenpäin.
    Herkistystankki hopeanitraatille puuttuu (toki paljon muutakin vielä) Minkäslaisia on teillä käytössä. Mistä kannattais lähteä hankkimaan. Mamutillahan noita olis mutta aika rankat oli noi toimituskulut siellä.
    Tietysti jos jollain olis myytäväksi tommonen niin tarjouksia saa laittaa.
    Ihan allassysteemillä en viittis mennä kun maastossa telttapimiössä olis hyvä olla vähän turvallisempi systeemi. 13x18cm levylle.
     
  2. RDahl

    RDahl Ylläpidon jäsen

    7 895
    116
    63
    Vs: Hopeanitraattitankeista??

    Mä yritän kaivaa sen yhden tsekin ebaysta keneltä ostin 10x12" tankin, oli kohtuuhintainen. Menee hetki :D
     
  3. RDahl

    RDahl Ylläpidon jäsen

    7 895
    116
    63
  4. JarzaS

    JarzaS Active Member

    1 980
    0
    36
  5. RDahl

    RDahl Ylläpidon jäsen

    7 895
    116
    63
    Vs: Hopeanitraattitankeista??

    Juu, Mamutilla on aika suolaiset rahtihinnat, tuolta kaverilta ostin omani ja olen ollut ihan tyytyväinen
     
  6. JarzaS

    JarzaS Active Member

    1 980
    0
    36
  7. Vs: Hopeanitraattitankeista??

    Juu, alkuun itsellä oli kaikkia diyviritelmiä ja allashässäköitä ja toi on jo tainnut maksaa itsensä takasin, liemet pysyy siellä missä pitääkin :)
     
  8. JarzaS

    JarzaS Active Member

    1 980
    0
    36
    Vs: Hopeanitraattitankeista??

    Tämmösen tilasin, 5x7" kokoisena. On kyllä siististi rakennettu. Oli vimpan päälle hyvin pakattu ja toimitus oli nopea. Pikkusen vielä kasetin kanssa askartelua mutta pyrkimys olis saada ekat harjoitelmat viikonlopun aikana tehdyksi.
     
  9. RDahl

    RDahl Ylläpidon jäsen

    7 895
    116
    63
    Vs: Hopeanitraattitankeista??

    Juuh, varsinkin toi 12x14" mallilla on hintaa miehekkästi, tohon vielä tullit ja alvit päälle, niin ei o halpaa tää harrastus, voi olla että joku päivä kun olen oikein rahoissani, niin ostan tollasen :)