Vs: Kruunuvuorelta hämärässä Polku on mahtava. Kummitusmainen tunnelma korostuu uhkaavien puiden kautta...
Vs: Kruunuvuorelta hämärässä Kuvissa on voimakas tunnelma - varmaankin sellainen, minkä kuvaaja on halunnutkin. Käsittämätön alue tuo Kruunuvuori, kun on annettu palata kohti luonnon tilaa. Nythän Helsinki on päättänyt jyrätä kaiken mitä on jäljellä ja rakentaa tilalle moderni kaupunginosa 10000 uudelle asukkaalle. Linkissä osa Kruunuvuoren historiaa: http://www.rantapallo.fi/keltaisessakeittiossa/2013/07/07/rakkaudesta-helsinkiin-kruunuvuoren-aavekaupunki/
Vs: Kruunuvuorelta hämärässä Kiitoksia. Juu, upea paikka on jo monia eri vivahteita. Nyt kun on tuolla käynyt useamman vuoden aikana, näkee niin selkeästi kuinka menee rakennukset enemmän ja enemmän kohti maata. Viimeisimmässä korkatussa talossa oli kyltti, että "älkäää pliis tuhotko..." Harmi tosiaan että tulevaisuudessa nuo todetaan lapsille ja vanhuksille vaarallisiksi ja nuo kaikki jyrätään. Mutta kannattaa käydä jos vaan pystyy, varsinkin sumuisena päivänä, vielä kun kerkeää. Upea paikka muutenkin vaikka piknikille, ei noita huviloita aikoinaan turhaan tuonne rakennettu.
Vs: Kruunuvuorelta hämärässä Loistavia kuvia kertakaikkiaan. Aika ovelasti on ykkösessä puu levittänyt juurensa tiilen/kiven ympärille.