Vs: Onko tullut osteltua jotakin? Kaikenlaista: -4x5 tmax400 filmiä -Soligor pistemittari tarkkaan valotukseen. -Graflex Graphic View II 4x5" palkkikamera -Pimiöpussi Graflexiin pitäis viela jotain optiikkaakin hommata, pelkillä linssilaudoilla ei kuulemma oikeen saa kuvia
Vs: Onko tullut osteltua jotakin? Ostin museokortin http://museot.fi/museokortti Mapplethorpe ja Hölttö ovat ensimmäisiä kortin käyttökohteita.
Vs: Onko tullut osteltua jotakin? Tossa on järkeä. Vois hankkia ja kiertää kesällä niin monta museoo kun kerkiää.
Vs: Onko tullut osteltua jotakin? Kyllä, lisäksi sillä on oman itsetunnon kannalta tervehdyttävä vaikutus, en olekaan niiiin vanha, no joo, ainakin meille hieman vanhemmille
Vs: Onko tullut osteltua jotakin? Vekotinhulluus on melko paha tauti, juuri kun sain myytyä M.Zuiko 12-40mm Pron, niin ostin sitten tilalle Panan 12-32mm pannarizuumin ja Pentaxin FA-J 18-35mm zoomin, no rahaa jäi vielä käyttämättä, eli josko nyt rauhoittuisin
Vs: Onko tullut osteltua jotakin? On komiat, itse olen jo vuosikymmeniä haaveillut Leftfootin kengistä, vielä en ole onnistunut osumaan paikalle jossa noita kampurajalkojani mitattaisiin.
Vs: Onko tullut osteltua jotakin? Kun puhumme ihmisen omasta hyvinvoinnista niin varmasti aivan loistava hankinta.
Vs: Onko tullut osteltua jotakin? Tänään tuli tullin selvityspyyntö kahden Pentax Forumin T-paidan tilauksesta, jouduin maksamaan 12€ Alvia, mikä oli tietysti odotettavissakin USA:sta tilatun tuotteen osalta. Hieman kalliit T-paidat, mutta soppii minulle, olenhan Pentax fani kaiken muun ohessa)
Vs: Onko tullut osteltua jotakin? Hyvä ostos, vois hankkia myös, tulis varmaan käytyä enemmän museoissa Mapplethorpe olis varmaan se eka mihin käyttäisin, Hölttö tuli jo käytyä.
Vs: Onko tullut osteltua jotakin? Nostalgiahankintana siisti Canon FTb (N). Edullinen ostos ja suljin vaikutaa toimivalta, mutta menee silti sulkimen ja valotusmittarin moldaus-huoltoon.
Vs: Onko tullut osteltua jotakin? Ja niin tulee tapahtumaan, että Leica yhteistyössä Lenny Kravizin kanssa alkaa tarjota laatutietoisille asiakkaille osana Correspondent-sarjaa objektiiveja, joihin on lisätty tarkasti suunniteltua design-hometta. http://petapixel.com/2015/02/24/this-leica-m-p-correspondent-edition-was-designed-by-lenny-kravitz/
Vs: Onko tullut osteltua jotakin? Nyt olette ihan pihalla kuin käkikellot Ok, ok - mä olen taas käyttänyt 1-sormijärjestelmää liian nopeasti ja lisännyt yhden kirjaimen liikaa mutta tokihan alan ammattimiehet ymmärtävät tarkoituksen. En mä jaksa muistella ulkoa valotuksenkorjailuja kun käytän 1,35 V sijasta 1,5 V paristoa...
Vs: Onko tullut osteltua jotakin? Tuopa näyttää asialliselta, mistä ja mitä maksoi? Itse kuvittelin virittäväni jotain lasikuitutankoja sisälle, mutta tuo toimii ainakin varmasti.