Vs: Päivän =) Joulu on hyväksi terveydelle? http://yle.fi/uutiset/juhlapyhina_herkutellaan_alkoholilla_kahvilla_ja_suklaalla__terveysvaikutukset_kiistanalaisia/7648138
Vs: Päivän =) Pekka Puskan propagandaosasto lietsoo jälleen epävarmuutta selkeisiin tuloksiin? Kohderyhmänä elämästä vielä nauttivat?
Vs: Päivän =) Joulunpyhinä Pohjois-Savossa vuokramökkilomalla. Helkkarin kauniit lumimaisemat oli. Pakkasta -25C ja sellainen pakkaspilven takainen outo ja kaunis valo. Paikalliset pysäyttivät heti kohdalle kun yritin kuvata ja kysyivät onko autossa vikaa kun noin pysähdyit ;-)
Vs: Päivän =) Aito filmitonttu. http://yle.fi/uutiset/hannu_hautala_tuntee_kuukkelit/7697100 "Maisema on aivan upea. Mutta kun minä olen vanhan liiton filmikuvaaja niin minulle ei riitä tällainen valo filmikameralle - on kerta kaikkiaan niin hämärää."
Vs: Päivän =) Filmiä kehittelen tässä niin tuli sellanen idea päähän että ei meinaa millään jaksaa odottaa filmin kuivumista. Pitänee varmaan vetää föönillä läpi ja alkaa pimiötyöskentelyyn. Tää on sitten hauska juttu.
Vs: Päivän =) Siivosin tänään työpöytäni duunissa. Kyllä sitä ehtii melkolailla turhaa paperia kertyä reilun vuoden aikana.... :
Vs: Päivän =) Oli paskin idea taas mitä olen keksinyt tällä vuosituhannella. Saatte arvuutella mikä oli kupletin juoni. Se kuka arvaa saa pähkinöitä...ilman rusinoita. Onneksi huomenna on työpäivä.
Vs: Päivän =) Se fööni juttu oli provosointia. Ideani ei liittynyt siihen mitenkään. Nyt kun olen hiukan miettinyt voisin vielä jalostaa ideaani.
Vs: Päivän =) Fööniä voi toki käyttää ihan oikeastikin, kunhan a) pölyä ei ole, fööni tietysti puhaltaa sen filmiin b) ei kuumenna filkkaa liikaa, emulsio sulaa melko alhaisessa lämpötilassa. Siis kaukaa ja pienellä teholla. Kyllähän lämpimän ilman kierrätys on ammattimaisissa kuivauskaapeissakin, siinä vain on sitten pölysuodatin välissä. Se spriijuttu on helpompi. Sinolia kehiin.
Vs: Päivän =) Sitkeä turkulainen http://yle.fi/uutiset/turkulaisyrittaja_uhmaa_alkoholilakia__siiderimainos_pysyy_auton_kyljessa_kunnes_panimo_peittaa_mainokset/7712592
Vs: Päivän =) Tee kuvat vaan jatkossakin suurennoskonella äläkä pilaa hyvää paprua esim tietokonenäytöllä valottamiseen...
Vs: Päivän =) Tipaton tammikuu on turhake http://yle.fi/uutiset/raitis_alkoholisti_tipaton_tammikuu_on_riippuvaiselle_helvetti_ja_kohtuukayttajalle_turha_kiusa/7714369