Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön Jännä että yhtäkkiä näitä vahinkoja alkaa tulla solkenaan Sillä vahinkojahan ne tietysti ovat. Jos vaikka ajavat sisään jotakin uutta navigointijärjestelmää jossa on vielä bugeja? Eikö vaikka?
Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön Enää eivät venakotkaan kiistä asiaa, vaan kertovat myös, että ovatten siellä lomalla, ottivat vaan mukaansa panssarit, onhan sekin tapa lähteä lomailemaan.
Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön Kun oikein sitä T-90:stä (tai mikä nyt sattuu olemaan) rakastaa, niin eihän siitä loman ajaksi malta erota. Hienoahan sillä on käydä nakkikopilla tai vaihtoehtoisesti vaikka Ukrainassa.
Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön Onhan suomessakin pari kertaa joku lomaillut sen RK:nsa kanssa. Kun sitä niin rakasti. Venäjällä on kaikki niin helppoa. Ottaa tuosta vain T-90 lomalle messiin ja sitten pillurallia ajamaan ja heruttamaan. Mitenkäänhän se ei voi olla totta, että olisivat ihan oikeasti sotimassa. Tai laittomasti ylittäneet rajan. Mitenhän venäjän veli suhtautuisi kun suomi-solttu harmaissaan tulisi noin vain rajan yli lomille
Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön Jottei suomen ilmatila pääsisi enään loukkaamaan venäläisiä lentäjiä ja rauhankyyhkyjä, täytyisi herhiläisiä olla aina partiolennolla eteläisellä merirajallamme. Kestääkö sitä suomen resurssit, talous ja poliittinen tahto. Se jää nähtäväksi.
Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön Tämä on vähän sitä samaa, mistä olen täällä kirjoittanut aiemmin; meidän vaikutusvaltamme Venäjän asenteisiin on kovin vähäinen. Presidentti Niinistö käy neuvottelemassa ja yrittää saada kriisin osapuolten välille vuoropuhelua: Venäjän vastaus ovat nämä ilmatilaloukkaukset. On naiivia kuvitella että Venäjä oli kiinnostunut meidän hyvistä palveluksistamme, ystävällisestä asenteestamme tai nöyristelystämme. Venäjä toimii tasan kuten katsoo omien etujensa vaativan. Ei meidän hymymme Kremliin asti loista.
Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön Jos tuo olisi koko kuva lähetystyöstä, tuskin kristinusko tai mikään muukaan uskonto olisi levinnyt siihen laajuuteen kuin ne nyt ovat. Ei äiti Teresakaan mennyt Kalkuttaan miekan kanssa. Tuskin hänellä oli muassaan ristiritareitakaan.
Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön Toinen syy on tietysti se, että ihmisillä on joku tarve tukeutua johonkin "korkeampaan" voimaan ja sitä kirkot ymv. ovat käyttäneet hyväkseen.
Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön Eiköhän markkinointi ole liittynyt lähelle perustarpeiden pintaa; rakkauden ja yhteenkuuluvuuden tunteen tyydyttämiseen.
Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön Kyllä, mistäköhän se lähetyssaarnaaja-asento on saanut nimensä ;D
Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön Näin varmastikin on,mutta onhan se lohdullista tavallaan jos heikkona hetkenä on jotain uskoa/tukea ihmiselle kuka sitten uskoo mihinkin ja tavallaan.
Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön http://slavyangrad.org/2014/08/27/the-southern-front-catastrophe-august-27-2014/
Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön Iivanat senkuin lentelee pitkin Porvoon jokea (melkein) ja Hornetit ei tee mitään,kaikki paska täytyy niellä mikä tulee idästä..uudet sertifoinnit ennenkuin maitotuotteita saa viedä.. Venäläisiä sotilaita siis on sotimassa Ukrainassa se on myönnetty. On se Venäjä ihme maa ei voi kuin pyöritellä silmiään ja ihmetellä menoa. Suomen leijona kun ärjähtää niin Venäjän karhu paskoo alleen. Edit. Kuten suomalainen asiantuntija sanoi juuri,kukaan ei voi väittää enää Venäjän puhuvan totta.
Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön No Tuomiojalla ei einakaan ole pokka loppunut kesken, olisi nyt vielä sanonut että perimmäinen syy isäntämaasopimuksen allekirjoitukselle on suomalaisten lentävien elefanttien suojelu. Ehkä se onkin juuri tuo Tuomiojan kommenteissa mainittu potentiaalinen luonnonkatastrofi. http://www.hs.fi/politiikka/Tuomioja+Is%C3%A4nt%C3%A4maatuki+ei+ole+askel+Natoon/a1409107302954
Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön Ukraina mokas. Paskaa politiikkaa, jos niillä ois ollut yhtään järkeä, olisivat neuvotelleet sodan sijaan. <IMG src="https://pbs.twimg.com/media/BwFdXs0CYAAeaeK.jpg"]</IMG>
Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön Tyhmä Ukraina aloitti sodan? Viestisi käyvät aika epätoivoisiksi EDIT: Tuon sarjakuvankin todistusvoima on kyllä aika huikea
Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön Olisi neuvotellut ensin,voi vit...Venäjän kanssa ei neuvotella nyt ei ennenkään,se noudattaa selkeää sanelupolitiikkaa ilman ehtoja. Kuten muinoin todettiin sananlaskussa,ryssä on ryssä vaikka voissa paistettaisiin. Mistä ne löysivätkin Putinin kaalimaan vartijaksi.