Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön Mr. Strauss oli tosin kotoisin Saksasta... (Ja ne farkut tehdään Kiinan hikipajoilla, niin kuin kaikki muukin. Nuuskaise vaan, on niissä kommunismin haju.)
Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön Ei Virokaan saanut nenilleen. Eikä Latvia eikä Liettua. Miksi Suomi saisi? Parempi Nato-vertaus olisi että mensi nakkikiskan jonoon perjantaiiltana isokokoisen, nyrkkeilyä harrastavan kaverinsa kanssa. Varmasti saisi tilata porilaisensa ihan rauhassa. Voisi jopa ajatella puhuvansa ruotsia jonossa.
Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön Jep Saksan juutalainen joka pakeni jenkkeihin ja siellä syntyi..legenda ja Kinkeissä niitä on tehty vasta myöhemmin,itse kun olen vanha ukko jo niin 501set tehtiin pääsääntöisesti ranskassa ja jenkeissä mutta maailma muuttuu...kuten volvokin on kinkkien.. Katsotaan muuten minkä puolen valitsee Kiina tässä konfliktissa.
Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön Sanoisin itse kyllä enemmänkin että isokokoisen, nyrkkeilyä harrastavan maksetun kaverinsa kanssa jonka luotettavuudesta ei ole takeita.
Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön Jep, mafian kanssa veljeillessä ei koskaan voi olla varma mitä saa "suojelurahan" vastineeksi...
Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön ++ Selkeästi selitetty mitä Nato tarkoittaa. Yksinkertaisinkin ymmärtää, että Naton suojassa saat ruokailla rauhassa.
Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön No, Levi siirtyi USAan 1837, melko tasan sata vuotta ennen kuin olisi ollut syytä "paeta" Saksasta. Menestynyt liikemies kyllä siellä.
Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön Eiköhän osuvampi vertaus olisi, että menet nakkikioskin jonossa v***uilemaan sille Klitshkon näköiselle kaverille, komennat sitä kyykkyyn&ylös ja lopuksi sanot sille, että amerikan serkku tulee ja hakkaa sut, kun se seuraavan kerran tulee Suomeen käymään? Eikö vaan pojat, eikö tämä ole se todennäköisempi skenaario sitten, kun ehditte pysähtyä miettimään vastaavuuksia?
Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön Niinpä ja yksi asia joka pisti silmään kirjoituksesta, eli Nato on julistanut Venäjän sen viholliseksi: http://www.presstv.ir/detail/2014/05/01/360894/nato-says-russia-now-an-adversary/ Jo tuon takia en enää kusisikaan Naton suuntaan.
Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön Erikoinen johtopäätös. Tuuleeko sieltä liikaa? Olisin ymmärtänyt loogisen kusemisen.
Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön Eihän se serkku missään amerikassa ole, vaan selkämme takana Norjassa. Apu on siis lähellä. Juuri töllössä kerrottiin Vuosalmen taisteluista ja serkun avusta taistelussa. Serkun antamat panssarinyrkit ja panssarikauhut olivat suureksi avuksi. Ja tietysti lento-osasto Kuhlmeyn apu oli korvaamaton. Kyllä serkkua tarvitaan hädän hetkellä.
Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön Jos ei enää edes kuse siihen suuntaan tarkoittaa, että se kohde on niiiin halveksuttava, että ei enää edes kelpaa häväistyksen kohteeksi
Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön http://euromaidanpress.com/2014/08/07/surrounded-military-units-of-the-armed-forces-of-ukraine-break-out-of-the-encirclement-by-the-russian-army/
Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön Ei ole osuvampi eikä todennäköisempi. Viime aikoina Venäjä on ollut se kyykkyynylöshuutaja. Naton ajatus on, että jäsenille ei edes tulla huutamaan kyykkyynylös. Kysy vaikka balteilta.
Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön http://maailmajapaikat.blogspot.fi/2014/06/kaksikymmenta-myyttia-venajasta.html
Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön Ainakin yksi asia on Venäjällä paremmin kuin meillä nimittäin naiset...pääsääntöisesti kauniita kuin mitkä,pukeutuvat hyvin ja hoitavat muutenkin itseään tyylikkäästi.
Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön Siinä taas näennäisen objektiiviseen sävyyn kirjoiteltuja "totuuksia" Venäjästä. Kirjoittaja on kuitenkin selvästi puolensa valinnut. Näitä propagandasivustoja tehtaillaan puolin ja toisin. Uskovaiset uskoo, epäilijät epäilee...
Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön Sepä tässä Ukrainan tilanteeseen liittyvässä kommunikaatiossa vähän yleisesti ottaen harmittaakin, pääsääntöisesti artikkeleiden yms. kirjoittajilla tuntuu olevan jompikumpi puoli selvästi valittuna kun taas aidosti objektiivista asian käsittelyä ei hirveästi ole tullut vastaan. Tosin en nyt kovin ahkerasti ole sitä etsinyt, myönnettäköön. Iso osa ongelmaa on tietysti myös se ettei tässä oikein tiedä enää mihin uskoa ja mihin ei, tuli sitten uutiset mistäpäin vaan.
Vs: Putin pyytänyt lupaa voimankäyttöön Kai se julkisuuteen tullut informaatio on aina ollut yhtä epäluotettavaa ja puolueellista. Nyt vaan sitten se tendenssimäisyys on selkeämmin näkyvissä, kun näemme helpommin useamman suunnan "uutisointia".