Muistaakseni Tuusulasta, ollut joskus esillä mutta uusien kasvojen "iloksi" laitetaan tulemaan.Kuvattu hetki ennen todellista sadetta.Isolla Penalla.
Vs: Muuntaja Tuusulasta Kaikessa yksinkertaisuudessaan ja arkisuudessaan todella komea, ja tavoittaa jotain oleellista tämän maan maaseudun surumielisestä rauhasta.
Vs: Muuntaja Tuusulasta Järvenpää on ihan ok paikka , kuten Tuusulakin. Lähellä Tsadia mutta tarpeeksi kaukanakin.
Vs: Muuntaja Tuusulasta Hienosta tonaliteetista huolimatta skraaduista ja pölystä SEKÄ pääkaupunkiseutuvastaisuudesta ISO miinus
Vs: Muuntaja Tuusulasta Eikös sieltäpäin tule enemmän niitä Juntit,böndet ja milloin mitäkin ja sitten ajetaan kesäksi haukuttuihin paikkoihin leveilemään kyläkauppoihin Itse pidän Helsingistä oikeasti ja aidoista stadilaisista.
Vs: Muuntaja Tuusulasta ...ja uusia tulee koko ajan. Eiköhän se ole niitä parhaita seikkoja pääkaupunkilaisuudessa, että täällä on vähän joka sorttia vipeltäjää
Vs: Muuntaja Tuusulasta Eipäs liioitella,mulla kävi tuuri tuon kelin suhteen. Taivas oli todella tumma ennen sadetta , ja jostain pilven välistä valo kävi kuitenkin tuohon pömpeliin ja tiehenkin sopivasti.
Vs: Muuntaja Tuusulasta ...Mä en liioittele koskaan... Jos on jotain kehuttavaa tai kiitettävää niin se pitää sanoa ääneen!!