Vs: Tyttö ja filmirulla Kiitos joo, Jannican Rolleiflex 3.5F. Laitoin aika rajusti vinjetointia, kun mielestäni kaipasi hieman potkua. Ehkä hieman vähempi olisi riittänyt.
Vs: Tyttö ja filmirulla Ohan tämä hyvä... Toisaalta ei niinkään. Ehkä jotenkin turhan staattinen ja etäältä katsova. Mielestäni vinjettiä on paljon, mutta se toimii tässä kuvassa.
Vs: Tyttö ja filmirulla Vinjettiä lisättäessä mulla oli ajatuksena "Tyttö ja viimeinen filmirulla", ja ajattelin korostaa tätä hieman rajummalla vinjetoinnilla. Mutta sitten päädyin että enhän nyt voi valheitakaan kirjoitella kun tyttö kuluttaa jatkuvasti filmiä ihan kiitettävään tahtiin.
Vs: Tyttö ja filmirulla Jotenkin liian vahva ja jyrkkä lähestymistapa tän oloiseen kuvaan. Johtuuko kuvakulmasta ja tyttö liian keskellä.entie.
Vs: Tyttö ja filmirulla Tän 'heikkous' on kyllä, kun esitellään kahta asiaa, mutta ei selkeästi painoteta, kumpi on #1, tyttö vai Rollikka.
Vs: Tyttö ja filmirulla Unohdit otsikossa mainitun filmirullan. Silläkin on tärkeä rooli tässä kolmoisdraamassa!
Vs: Tyttö ja filmirulla Niin juu, sekin! Mutta ihan tosissaan, kaksi mielenkiintoista asiaa siinä kilpailee huomiosta, ja minun oli ainakin vaikea päättää. Sun filmimerkkisi ei tänäpänä kiinnosta kyllä pätkääkään, sori vaan kun Konicaa ei enää myydä.
Vs: Tyttö ja filmirulla Kuvassa näkyvää filmimerkkiä en tainut vielä mainita, mutta sanoisin että tytär todennäköisesti on lataamassa kameraan Tri-X 400 -filmiä. Helpompi käyttää sellaista filmiä mitä edelleen myydään...
Vs: Tyttö ja filmirulla Itselle tulee mieleen, että kun ylhäältä ja oikealta vähän rajaisi voisi kohteeseen tulla vielä hiukan enemmän läheisyyttä. En tiedä. On kovin tosiaan mukava kuva tämä.