Vs: Takkatuli Arkkitehtuurikuvausta voi tehdä muullakin kuin "ison koon" kameralla, kun homman osaa. Viimeisen päälle hallittu toteutus.
Vs: Takkatuli Kyllä silmä lepää tätä katsellessa. Aivan toista kuin ne sisustuskuvat, joissa kontrasti ja saturaatio on vedetty tappiin.
Vs: Takkatuli Hieno kuva. Hiukan viilailisin vielä: - vasemmalla oleva aukko, jossa on rullaverho vaatisi hiukan enemmän tilaa yläpuolelle - parketin sauman olisi voinut suoristaa Photarilla, samoin takan jalkalistan Tälläisiin syyllistyn usein itsekin. Toisten kuvista nuo huomaa helposti, omista vaan ei tahdo millään. Kapa
Vs: Takkatuli Oletpa muuten oikeassa. Täytyypä katsoa varsinaista isompaa kuvatiedostoa josko sitä tilaa löytyisi. Voi hyvinkin olla. Itse ajattelin poistaa oikealla alareunassa näkyvän seinärasia mutta sitten annoin sen vain olla. Ei harmita.
Vs: Takkatuli Minusta kuva on hieno, jopa liian hieno, kuin asuntomainoksesta, mistä kaikki turha krääsä on poistettu, eli toisin sanoen, ei edusta kuvaa kodista vaan myyntikunnossa olevasta asunnosta. Mutta siis sellaisenaan hieno kuva.
Vs: Takkatuli Kannattaa kuitenkin huomata, että kuva edustaa samaa geometris-eksaktista estetiikkaa kuin kodin kalustus, eli siinä ei ole teennäisyyttä tai ristiriitaa, toisin kuin voisi olla, jos kuvaustyyliä sovellettaisiin orgaanis-kaoottista estetiikkaa edustavaan tilaan.