Myyn Helsingissä kaikenlaista roinaa Pentax-intoilijoille. Tavarat järjestyksessä 1 Objektiivit 2 Tarvikkeet 3 Myydyt 1 Objektiivit SMC Pentax-A 50mm f/1.7 75€ Loistava manuaaliobjektiivi, sama kuin alla, mutta aukkotieto välittyy nykyrunkoihinkin. Tätä voi siis käyttää myös Av- ja TAv-moodeissa, jolloin kamera osaa laskea valotuksen automaattisesti. SMC Pentax-M 50mm f/1.7 60€ Hyvässä kunnossa. Molemmat tulpat mukaan. SMC Pentax-M 135mm f/3.5 65€ Hyväkuntoinen halpa teleprime. Mukaan molemmat tulpat. SMC Pentax-M 28mm f/2.8 20€ Muuten toimiva, mutta himmennin takkuaa. Joko 2.8 -käyttöön tai korjaustaitoiselle. Tulpat mukaan. Tamron Adaptall 103A 80-210 f/3.8-4 45€ Loistava Tamronin telezoom, "moderate price with above average optical performance along with a lightweight package featuring very good ergonomics". Objektiivi, etutulppa, Contax/Yashica-sovitin ja takatulppa sekä kotelo 45€ yhteensä. 2 Tarvikkeet National PE 300 SGW -salamalaite 30€ Mainio salamalaite, tämän kanssa voi eläytyä menneiden aikojen reportterilookiin. JASilla (linkki) sama laite kaupan 55€, tästä 30€. 3 Myydyt Pentax K-5 200€ Myyty Tamron 28-75 f/2.8 250€ Myyty Pentax MX 50€ Myyty Pentax ME Super 35€ Myyty Pentax K2 10€ Myyty Ricoh XR-S 5€ Myyty Ricoh KR-10 5€ Myyty Vivitar 85-205 f/3.8 15€ Myyty Popular 400mm f/6.3 tele 20€ sis. Pentax K -adapteri Myyty Vivitar 2x-telekonvertteri 10€ Myyty Mieluiten nouto Helsingistä, myös esim. Smartpost käy. Tiedustelut yv:llä tai sähköpostilla ville.hannikainen@gmail.com.
Vs: M: Pentax K-mount manuaalioptiikkaa ja filmirunkoja 10-45€ Nosto. Hintoja laskettu kautta linjan. SMC-M 50mm:stä tarjottu 40€, pyyntihinnan tarjoaja saa heti. Huomenna menee tuolle 40€ tarjonneelle.
Vs: M: Pentax K-mount manuaalioptiikkaa ja filmirunkoja 10-45€ Jos XR-S:ään ei noita ladattavia pienoisakkuja löydä, niin se todellakin toimii aivan normaalisti kahdella LR44:llä. Varsin monipuolinen runko se on.
Vs: M: Pentax K-mount manuaalioptiikkaa ja filmirunkoja 10-45€ Rungot ja adapterit vielä kaupan. Keegan, millainen tuo alkuperäinen pienoisakku on ollut? Tulee ilmeisesti noiden paristojen tilalle? Ja ilman akkuja ei käytä tuota aurinkokennoa tietenkään?
Vs: M: Pentax K-mount manuaalioptiikkaa ja filmirunkoja 10-45€ Paristojen tilalle on mennyt yksi ladattava akku, jota käyttöohje kutsuu vain nimellä "battery - S". Ota sitten tuosta selvää Ja juuri noin, ilman tuota ässää eivät kennot tee mitään. Kahdella LR-44:llä tai vastaavalla tuo toimii aivan täysin. Hyvä runko muutenkin.
Vs: M: Pentax K-mount manuaalioptiikkaa ja filmirunkoja 10-45€ Nosto, vanhoja poistettu ja uusia lisätty!
Vs: M: Pentax K-mount manuaalioptiikkaa ja filmirunkoja 5-60€ Nosto, Pentax zoom myyty, muut vielä jäljellä.
Vs: M: Pentax K-mount manuaalioptiikkaa ja filmirunkoja 5-60€ Nosto. M50mm ja Tokina 28mm myyty. Vielä yksi M50mm jäljellä ja nuo muut sälät. Tee tarjous koko kasasta. Mahdollisesti myynnissä myös musta MX-runko, Spotmatic + 55mm f1.8 ja rikkinäinen M28mm f2.8 (himmennin ei toimi).
Re: M: Pentax-roinaa (K5, MX, Tamron 28-75 f2.8, 50mm f1.7...) Nosto. Hurja kasa myytyjä poistettu, jonkun verran uusia lisätty listalle.