Vs: Tyttäreni 5-vuotis kuva. Kuva on yksi parhaista täällä julkaistuista muotokuvista - ellei paras. Valoheijastumat silmistä kruunaavat kauniin ja sielukkaan kuvan.
Vs: Tyttäreni 5-vuotis kuva. Kiitos. Tätä ei muuten sitten ole otettu studiossa. Takana on musta rullaverho, sivulla nurinperin käännetty pimennysverho heijastamassa ja salamana Nissin Di622 mark II. Voi kun olisikin varaa studiovehkeisiin.
Vs: Tyttäreni 5-vuotis kuva. Erittäin kaunis kuva. Ei kannata hankkia studiovaloja kun tällaista saat aikaiseksi ilman. Niiden kanssa homma menee vaan säätämiseksi ja hieromiseksi, tässä on keskitytty kuvaamiseen. Ja se on hyvä asia se!
Vs: Tyttäreni 5-vuotis kuva. No kun tarkoitus olisi kolmen vuoden päästä olla valmistumassa ammattilaiseksi niin pikku pakko olisi oppia pelaamaan niiden studiovehkeiden kanssa. Vasta eka studiokurssin kerta takana. Tarkoitus olisi suuntautua ennemmin studiokuvaamisen ja henkilökuvaamisen saloihin kuin lehtikuvauksen suuntaan.
Vs: Tyttäreni 5-vuotis kuva. Kaunishan tuo kuva on. Itse vaan en tykkää siitä, että pienet lapset on meikattu. Siitä miinukset, mutta muuten kuva on aivan järjettömän hieno. Valo on saatu hallittua erinomaisesti, ja on todella tasainen. Ei kaikessa aina tarvita studiovaloja. Itse kun osaisi noin hyvin hallita valaistuksen, niin olisin tyytyväinen.
Vs: Tyttäreni 5-vuotis kuva. Täysin samaa mieltä, varsinkin tuo meikkaaminen on minusta juttu jota en näin nuoriin lapsiin mitenkään suosittele, ilman meikkiä kuva olisi todella loistava.
Vs: Tyttäreni 5-vuotis kuva. Likalla ei ole muuta meikkiä kuin ihan hitunen ruskeaa luomiväriä jonka halusi koska syntymäpäivä ja äitikin laittaa ja lisäksi sipaisu väritöntä mattapuuteria ettei iho kiillä. Juu ja sävytettyä huulirasvaa lisäksi. Päiväkodissa kukaan ei edes tajunnut että neidillä mitään meikkiä on ollenkaan. Tyttöä kuitenkin meikkaan toisinaan koska itse niin haluaa. Korviksetkin sai nyt syksyllä 5v lahjaksi koska aloitti niiden kinuamisen 2,5vuotiaana. Neidillä on luonteensa enkä erityisemmin koe tarvetta rajoittaa sitä kunhan ei mene liiallisuuksiin. Siskonsa taas on kiinnostunut ihan eri asioista.
Vs: Tyttäreni 5-vuotis kuva. hyvä. minun silmää häiritsee jännitys kaulassa ja katseessa, joka rikkoo levollisuuden, kaikkien muiden merkkien keskellä levollisuudesta.
Vs: Tyttäreni 5-vuotis kuva. siksi se on kuningatarkuva. Niillä on ressiä jo pienestä kun pitää hallita käytöstavat.
Vs: Tyttäreni 5-vuotis kuva. Hienoa jälkeä ja tarinasi muistuttaa mielenkiintoisesti siitä, miten pienillä asioilla saa hyvää jälkeä aikaiseksi ilman sitä state-of-the-art-studiota, kun opettelee käyttämään valoa ja kameraa näkemyksellisesti.