Vs: Pitkäsilta Pakko laittaa kun tuli nimestä niin vahvat assosiaatiot. YHTEINEN TÄHTI "Pitkäsilta. Pätkä mies veteen tuijottaa. Sillan alta sorsanpoika katsoo kurkkijaa. Hetkisen he kuuntelevat samaa suhinaa ... Kaisaniemenlahteen jostain tähti putoaa. Nyökkäävät he toisilleen, täytyy lähteä ... mutta nyt on molemmilla pala tähteä." - Ilpo Tiihonen -
Vs: Pitkäsilta Kyllä tämä vaatisi ihmisen, eikä muutenkaan muoto oikein toimi, puhkipalaminen kaiteessa myös häiritsee.
Vs: Pitkäsilta Muuten kuvaan kantaa ottamatta totean teknisenä faktana, että k.o. kaide on niin "puhki" kuin sen ikinä saa. Koko matkalta a.o. kuvan osalta RGB-arvot ovat 254-255. .
Vs: Pitkäsilta No perhana uskottavahsn se on sitten. Postasin varmaan väärän kuvan. Ja Jarilta pyydän anteeksi tarpeettomasta huomautuksesta. Kiitos ja kumarrus.