Vs: Moottoritie Ei tuossa varsinaista ojaa edes ollut joten se on ikävä kyllä väärä vastaus, mutta tuo moottoritien välitön läheisyys on ainakin toisessa oikeen joten ei voi muuta kuin onnitella, että hyvinhän se meni kun kertalaakista oikein. Ekassa kuvassa tosin on jo kymmenkunta metriä matkaa joten ehkä en kuitenkaan anna kuin puoli pistettä tuosta vastauksesta. EDIT: ja huomasin vielä kirjoitusvirheenkin joten valitettavasti joutuu tuon puolikkaankin pisteen ottamaan pois.
Vs: Moottoritie Ykköskuva ihan jees, sommittelua vähän miettisin. Ehkä pieni siirtymä vasemmalle, tai vähän alempaa jotta motarinvalot olis tullut oksan alta näkyviin.
Vs: Moottoritie Ekan kuvan kuusenoksat ja kuusikko kutkuttaa mukavasti. Niimpä hauskuuttelin rajaamalla moottoritien kokonaan pois. Ylhäältäki vois nipsasta hieman. Syntyy pitkä öinen vaakamaisena, jossa muutama tuikku ja uteliaat kuusenoksapeikot kurottamassa. Hienot tummat sävyt mustaa kuusikkoa vasten vailla pikitietä. t. manual
Vs: Moottoritie No hyvin lähellä, google mapsin mukaan vaivaiset 580km vaan heittää jos teitä pitkin mennään.
Vs: Moottoritie Edelliset ei oikeen säväyttäny, mutta en luovuttanu ja yritin vielä kerran. <IMG src="http://mikajuntunen.kuvat.fi/kuvat/Maisemat/Motarilta/DSC_3678.JPG/_small.jpg"]</IMG>
Vs: Moottoritie Hyvä kun et luovuttanu, täähän on oikeen kiva. Tuo betonikaari tuo kuvaan ihan uuden elementin, oikein mainio!