Pistetään nyt tänne joku omista surkeista räpsyistä punnittavaksi, ekaa kertaa. Kaikki feedbäkki on arvostettua. Onko liian ahdas? Itteäni häiritsee vähän toi takana, tarkkuusalueen ulkopuolella oleva lehti. Ei kehdannut mummon kasvia alkaa repimään...
Vs: Kapea Mua ei häiritse tuo mainitsemasi lehti vaan ympärillä olevat täplät ehkä enemmän. Lehti - kuultaa upeasti läpi ja ruotirakenne näkyy hienosti. - voisi jopa lohkaista yksityiskohtaa.... Mahtaisiko sävytys toimia tässä kuvassa? Hienoa .... nythän se on ensimmäinen kuva uskallettu
Vs: Kapea Taustalla muistaakseni sateenjälkeinen ikkuna, täplät siitä. Saisihan nuo helposti käsiteltyä hiiteen, voisin kokeilla jahka pääsen kotiin. Kiitoksia
Vs: Kapea Alkuperäsessä oli tuota ruukkua enempi ja sivuilta napannut kyllä pois, mutten muista oliko ylöspäin lisää kuvaa.
Vs: Kapea Tossa on leveemmin leikattuna, ja laikut fotaroituna hiiteen. Vähän kontrastia enempi vaikken osaa päättää onko parempi vai ei, mutta teinpä nyt tommosen version kuitenkin, ei se mitään maksanu. Tosiaan alkuperäsessäkään ei ole tilaa ylöspäin, harmillisesti, sitä olis ehkä kaivannu.
Vs: Kapea Sävyjen puolesta parani paljonkin, mua ei kapeus kyllä haitannut. Ehkä tuo pieni vaalea viiva alhaalla turhaan pistää silmään. Tykkään.
Vs: Kapea Kiitoksia palautteesta! Itselläni aika usein tuntuu iskevän jonkinlainen kontrasti/sävysokeus - etenkin jos en muista työstää kuvaa mustaa/tummaa taustaa vasten, ja jälkikäteen tarkastellessa ne on kauhean haaleita... Nytkin tuo eka näyttää tosi haalealta.