Uusin ja vähennän vähän laukkujani. Lowepro MiniMag AW, musta, 24 x 15 x 19cm, 1,4kg, 50€ 30€ - Erinomaisen hyvin pehmustettu laukku sadesuojalla. Pohjassa vahvike. - Tähän mahtuu järkkäri tai vaikkapa Mamiya 7 ja pari objektiivia. - Mukaan alkuperäinen filmien organisointipussukka. - Todella jämäkkä ja hyvin pehmustettu olkahihna. - yhdestä soljesta on yksi hammas katkennut. Ei haittaa toimintaa, koska "kansi" menee kiinni myös tukevalla vetoketjulla. LowePro Flipside 400 AW kamerareppu, 60€ - selkäpuolelta avatava kamerareppu; kantoviilekkeet ei likaannu kun laskee maahan. Nämä ovat läppärilaukkuja; niihin ei oikein pokkaria isompaa kameraa saa mahtumaan: Jack Wolfskin Commuter läppärilaukku. 40 x 28 x 12 cm Ohut ja kevyt laukku, johon menee 15" läppäri. Olen kuskannut siinä 15,4" laajakuva läppäriäkin (Dell D830, 36x26x3,5cm). 20€ Jack Wolfskin Trans City läppäri/yönylilaukku. 32 x 45 x 18 cm Tähän mahtuisi hieman isompikin kone kuin tuo ym. Delli. Lisäksi on osasto johon mahtuu vaatteet yön yli kestävälle matkalle. Paljon taskuja. 40€ 30€ Molemmat Wolfskinin laukut toimivat myös reppuina. Transcityssä viilekkeet menevät omaan taskuunsa vetoketjun taakse piiloon. Kuvia: http://goo.gl/c9lHd Sijaitsevat Jyväskylässä. Tarvittaessa torstaina 16.8.2012 pk-seudulla, perjantaina 17.8.2012 iltapäivällä Tampereella. Tarjoukset ja yhteydenotot sähköpostilla, yv:llä tai puhelimitse. mikko.issakainen gmail.com 040 737 6832 Edit: Poistettu myydyt.
Myydyt kamppeet Uppista. Think Tank Photo Urban Disquise 50 V2.0 + extras, 120€ *MYYTY* - kokoonsa nähden tosi paljon tilaa - erinomaiset taskut ja osastot - lisäksi hihnat jalustan kiinnittämiseen - lisäksi hihnat lisäpussukoiden kiinnittämiseen - lisäksi hihnat laukun muuntamiseksi repuksi Tamrac Superlight 5 olkalaukku, 35€ *MYYTY* - Paljon taskuja pieneksi laukuksi - kevyt ja profiililtaan ohut; sopii pienemmille systeemeille Domke F-5XA, musta, 20x 11x 18cm, 0,45kg, 30€ *MYYTY* - Kätevä pieni laukku mittaetsinkameralle ja parille objektiiville - 1 tilanjakaja Domke F-5XB, beige, 27x 11x 16cm, 0,54kg, 40€ *MYYTY* - Näpprä laukku mittaetsinkameralle ja 2-3 objektiiville ja tarvikkeille - 2 tilanjakajaa Domken hihnoissa on yhdellä puolella kitkaa lisäävää kumia tms. Laukkujen läpät pysyy kiinni isoilla velcroilla, mutta ne on vähän kovaäänisiä. Näitä voi joku haluta vaimentaa käyttämällä velcron irtopalasia. Lisäksi laukuissa on tukevat vetoketjut.
Vs: Laukkuja: Think Tank, LowePro, Tamrac, Jack Wolfskin Ohops, enpä ole muistanut kaupitella laukkuja. Lisätty LowePro reppu sekä Tamracin ja Think Tankin olkalaukut.