Vs: Päivän =) No niin Kimo...sä syöt ihan vääriä tuotteita ja juot vääriä juomia. Remontti päälle vaan. ;o)
Vs: Päivän =) Kyllä kun on parikymmentä vuotta on katsellut omaa nahkapäätä peilistä niin alkaa jo tottua
Vs: Päivän =) Tottakai perimälläkin on vaikutusta. Ei niitä geenejä lähdetä muuttamaan : ( Mielenkiintoista on tietysti se miksi hiukset ovat lakanneet kasvamasta. Voisiko sen hiusjuuren hapensaantia ja ravinteita lisätä? Pälvikaljuisuus voi johtua vaikka isosta surusta tai stressistä. Tässä mies jolla on luonnonmukaista näkemystä. Our Story Kiinalaisen lääketieteen mukaan hiukset symboloivat munuaisia ja verta. Heikohkot hiukset voivat siis kertoa ongelmista noilla alueilla, mutta onhan se selvää jos vaikka käyttää paljon muotoilutuotteita ja liimaa päänahkansa tukkoon hiuslakalla tulee sen ennenpitkää näkymään. Ei se liima ole tarkoitettu päänahkaan.
Vs: Päivän =) Voi hiukset. Siis en ymmärrä miksi pitää yrittää väkisin saada hiuksia jos niitä ei luonnostaan ole. Kaljut on aina ollu muodissa. Itellä on hiukset aina ollut tuuheat ja suorat. Jokainen kampaaja on sanonnut että mun kohdalla sakset pitää olla terävät ja kondiksessa. No nyt ikä alkaa jo viemään sitä tuuheutta pois. Kyllä vanhenemiseen kuuluu näitä ominaisuuksia joita vastaan on ihan turha taistella. Sen rahan ja ajan voi käyttää vaikka kunnon kameran hankintaan.
Vs: Päivän =) Nii just. Tosin, voihan sitä niinkin ajatella, että onnellinen sellainen ihminen, jonka suurimpia ongelmia ovat hiukset, lohjennut kynsi ja/tai ryppyinen paita. Laajempaa elämänkokemusta omaava sitten saattaa ajatella, että just noitten kanssa nyt pystyisi elämään....
Vs: Päivän =) Hyvin on pärjätty kaljupäänä ja tukka on aina hyvin tai huonosti, miten se nyt kukakin ottaa.
Vs: Päivän =) Luin, että vastikään on löydetty geeni, joka aiheuttaa kaljuunumisen. Älkäämme ostako humpuukituotteita turhhaan.
Vs: Päivän =) http://www.autotoday.fi/page.php?page_id=2&news_id=201203443 En ole kyllä moista muutosta kuulut edes tuolloin -97. Olisin ilman muuta sanonut että oikealta tulevaa väistetään. Ja muistin virheellisesti senkin, ettei alle 12-vee saa ajaa suojatiellä. Täällä kun kaikki ajavat pyörillä pitkin jalkakäytäviä, poliisien tukiessa toimintaa, niin alkaa vähän hämärtyä käsitykset. Tuo että eniten luullaan että autoilija väistää aina, se ainakin vaikuttaa paikallisesti kovin tutulta ;-)
Vs: Päivän =) Turkulainen oli juttusilla espoolaisen kanssa, kun espoolainen käytti sanaa logiikka. - Mikä semmone logiikka o? kysyi turkulainen. - Otetaan esimerkki. Onko sinulla ruohonleikkuri? - On, on, vastasi turkulainen. - No niin, espoolainen sanoi. Logiikan mukaan sinulla on silloin nurmikkokin. ... ... ... - Nii onki!! Kaik sääki tiärät, innostui turkulainen. - Ja siitä loogisesti päätellen sinulla on myös talo, eikö niin? - Nii onki, kui sää voit tiättä tommossi, turkulainen hihkui. - Ja kun sinulla on talo, voisi ajatella, että sinulla on myös vaimo. - No nii o! - Ja siitä päättelen, että koska sinulla on vaimo, niin et ole homo. Tätä kutsutaan logiikaksi. Turkulainen lähti ja tamperelainen tuli kysymään, että mitäs juttelitte espoolaisen kanssa. - Logiikast, vastasi turkulainen. - Mitäs se semmonen on?, kysyi tamperelainen. - No mää anna esimerki. Onk sul ruaholeikkuri? kysyi turkulainen. - Ei oo, vastasi tamperelainen. - Vitun homo.
Vs: Päivän =) Samaa mä olen ihmetellyt pätkistä. Valtaosa moottoripyöräilijöistä on kuulemma keskimääräsitä lyhytkasvuisempia. Silläkin rahalla saisi kameran ;-)