Vs: Päivän :-( Valvira valvoi myös valelääkäreita Kiropraktiikan keksi itseoppinut parantaja 1890-luvulla, hänen vankka näkemys oli, että vähintään 90% kaikista sairauksista johtuu selkänikamista. Hänen mielestä kiropraktiikan tuli myös saada uskonnon status... Noh, jotkut hurahtavat myös Ron Hubbardin oppeihin. Erityisesti varakkaat näyttelijät.
Vs: Päivän :-( . . . suppeata, äärimmäisen rajoittunutta maailmassa, joka viimeisimmän teorian mukaan koostuu 99 prosenttisesti "pimeästä aineesta", josta kukaan ei tiedä mitään.
Vs: Päivän :-( Joo mulla on pimeä-aine-keskittymä isovarpaassa ja kaikki johtuu siitä.... Ja stressi ilmenee jalkasärkynä. Mutta yleisesti se on totta jonka todeksi uskoo. Jos nuotio auttaa niin varmasti kannattaa käyttää. Eikö ole ihan sama mistä joku avun löytää kunhan löytää. Toisen puolesta on vaikea sanoa.
Vs: Päivän :-( mutta tuomio on jyrkkä koska _vuokko_ ei pysty johtamaan kaavaa syvästi perehtymilleen puoskarointimenetelmille.
Vs: Päivän :-( Vaimo on ollut tämän aamun liikuntatalolla myyjäisissä jo 2 tuntia. Soitti ja sanoi, että:"ihana paikka, oon tehnyt vaikka mitä löytöjä! Oot kyllä kauhuissaan kun tuun. Haen vielä tuon pölkyn auton perään, kyllä se vielä sinne mahtuu." AI kun kuulostaa ihanalta. Kaapit tursuaa ennestääkin kaikkea 'tärkeää'. T Jukka
Vs: Päivän :-( Näistä tärkeistä älyttömintä on että joka laitteessa on kiinteä piuha. Miksei ole värkin persauksissa samanlaista piuhanpaikkaa kuin pc-kamoissa, ei tarvittaisi köökissä kuin piuha tai kaksi.
Vs: Päivän :-( vielä kun saataisiin sen 230~V:n töpselin kaveriksi vaikka standardoitu 12V:n tasavirtaliitin, ettei jokaisen pienvekottimen kanssa tarvittaisi muuntajaa tai hakkurivirtalähdettä. Mullakin tuossa lattialla lojuu 8 erilaista ja pöydän alta ja naapurihuoneistä löytyy lisää...
Vs: Päivän :-( Ei ollut lapsonen tänne luotu maailman virtojen vietäviin, vain taivaan lainaksi maille suotu, ja siksi muuttikin taivaisiin. <IMG src="http://farm6.staticflickr.com/5256/5486115415_5fc4a75904_b.jpg"]</IMG>
Vs: Päivän :-( Vares, osa II -ei vaan osata laittaa äänenpainoja nin että kuulisi mitä puhutaan. Ja vielä pitäisi elokuva-alan opintopaikkoja vähentää? Eiköhän olisi kiva, jos joskus tulisi asiansa osaava suomalainen miksaaja. Johan sellaista on odotettu ainakin 40 vuotta.
Vs: Päivän :-( Tilannehan on huomattavasti parempi nykyään kuin joskus 60-luvulla tai aikaisemmin. Mutta totta kyllä että uusissa leffoissa on luvattoman huonot äänet usein. Mut kun noissa Vares-leffoissa ois parannettavaa eniten käsikirjoituksessa.. Niinkuin melkein kaikissa kotimaisissa leffoissa joissa yritetään tehdä suuren maailman rikos/dekkari -genreä.