Moi! Etsin itselleni (amatööri)kuvaajaa lähinnä erottisiin kuviin. Ei siis puhtaasti mitään nudekuvausta, tai jos sellaisia saadaan aikaan, niin niiden tulisi olla edes hieman taiteellisia. Pukeudun mielelläni esim. sukkanauhoihin, korsetteihin, korkokenkiin jne... Maksan tietenkin studiovuokran ja hommaan tarvittavan rekvisiitan ja haluan myös itselleni oikeuden käyttää kuvia. Asun Helsingissä, mutta olen valmis matkustamaan 100km säteellä kuvattavaksi. Olen 29-vuotias ja mitoiltani 160/48, pitkät vaaleat hiukset ja asusteita löytyy paljonkin. Jos kiinnostuit niin ota yhteyttä esimerkkikuvan kera subgirl81@luukku.com
Vs: Kuvaajaa erotiikkakuvauksiin? Tommosen kuvaaminen kyllä jossain vaiheessa kiinnostaisi, mutta ei ole studiota käytössä tai kokemusta vastaavasta hommasta. Hankalaa mun mielestä saada ihonsävyt ja muut värit näteiksi, mutta estää kuvien liika pornahtaminen. Tommonen olisi kyllä mukavasti ulkona omalta mukavuusalueelta, että kuvaajana vois kehittää taitojaan.
Vs: Kuvaajaa erotiikkakuvauksiin? Tää sub-tyttö lienee ihan tosissaan ja kameralaukun pro- taiteilija- ja kaikki muut osaajat ja näsäviisaat vetää käteen. Onneksi mä olen vaan tällänen amatööri ja meen kohta misiksen viereen. Ja kun en amatöörinä osaa kuvatakaan hienoja rakeisia kuvia niin ei tule omantunnon vaivoja.
Vs: Kuvaajaa erotiikkakuvauksiin? Taitaa olla ihan bullshittiä ja jäynää koko juttu... laitoin vastauksen ja jopa esimerkkikuvat, jotka kyllä pitäis olla senlaatuisia että mallitytöt MAKSAA rahaa saadakseen sellaisia.. Ei ole tullut vastausta eikä kommenttia.
Vs: Kuvaajaa erotiikkakuvauksiin? Joo - no eiköhän osaajat ole ottaneet jo yhteyksiä jo jotenkin muuten kuin häpäisemällä itsensä tässä avoimesti ja tarpeettomasti. Meille amatöörirunkkareille kuten sinä ja minä jää vaan nostaa tätä ketjua parikertaa huomion saamiseksi. Tsemppiä kuvauksiin Lissulle.
Vs: Kuvaajaa erotiikkakuvauksiin? Ihan paskajäynä, kuka lienee laittanut. Edelleen nickillä vaan yksi postaus...