Erinomaisessa kunnossa oleva runko myydään FF:n alta pois. Löytyy jo croppipuolelta D3100 joten tämä parempi saa mennä uuteen kotiin. Kameralla lauottu vain 5500 kuvaa. Ostettu tammikuussa 2011 Superkuvasta. Rungossa ei ole ainuttakaan jälkeä, ei kolhittu tms. Ainoastaan näytön suojamuovissa pientä hiertymää kun kamera ajoittan keikkunut kaulalla. Yleensä säilytetty Tamracin slingshot pussukassa kun ollut mukana. Kamerassa käytetty 8-16 sigmaa ja 35mm 1.8 primeä. Bajonetti sekä sisuskalut ovat siis neitseelliset, eikä rungon sisälle ole kertynyt mitään ylimääräistä. Akku näyttää 100% yhdellä latauksella ampuu noin 800-1000 kuvaa riippuen salaman käytöstä ja kuvien katsomisesta. Tuo D3100 on pieni, kevyt ja ei tarvitse olla niin varovainen kuvatessa, D7000 kanssa tuli kuvattua liiankin varovaisesti, eikä vähiten sigman bulb tyyppisen linssin takia. Runko on todellakin täysin virheetön, sekä takuuta vielä reilusti jäljellä. Mukana tulee orkkis laatikko ja kaikki mitä on uutenakin mukana. Hintapyyntö 850€ Maksamani hinnankin voin kertoa joka ostettaessa oli 1049€ Vastaukset tänne palstalle tai yv:nä. Nopeat syövät hitaat ja myyn ensimmäiselle joka tarjoaa tuon 850€ Noudot Espoosta etusijalla joka on mielestäni paras tapa tehdä kauppoja näinkin hintavassa kaupassa. Paikanpäällä voi tarkistaa kunnon sekä paperit (kameran, ei minun Toki postituskin onnistuu, postikulut ja kameran hinta ensiksi tilille. Ennakolla en ala lähettelemään mitään.
Vs: Nikon D7000 Suomirunko vain 5500 otettu moro! Tarjoan 700€ rungosta, koska 950€ saa jo uuden. ilmoittele jos luovut tuohon hintaan. <EMAIL email="toni.kokkinen@netti.fi"]toni.kokkinen@netti.fi</EMAIL>
Vs: Nikon D7000 Suomirunko vain 5500 otettu Tarjouksesi on noteerattu. Mutta katsellaan vielä muutama päivä.
Vs: Nikon D7000 Suomirunko vain 5500 otettu Kiitoksia hyvistä ja ei niin hyvistä tarjouksista. Lopputulos tärkein, MYYTY.