Otsikon mukainen lasi myynnissä. Käytetty. Löytyy linssinsuoja, Nikon 39mm LC37c UV suodin ja Tamronin 82mm skylight 1A suodin myynnissä. Olen ostanut linssin käytettynä. Linssissä on jonkin verran pölyä sisässä, mutta en ole havainnut kuvissa mitään. Linssi tuotannon loppuvaiheesta sarjanumeron perusteella (263xxx). h. 500e Kysy yv:nä tai maililla ylipaa12 (at) gmail. com
Vs: M: Nikon af 300mm f4 ED Siis onko kyseessä tämä Nikon 300mm f/4 AF Review vai mikä.Miten huomaat sen sisällä olevan pölyn?
Vs: M: Nikon af 300mm f4 ED Juurikin kyseinen lasi on kyseessä. Pölyn huomaa kun katsoo Tuossa muutama kuva lasista: http://salmo.kuvat.fi/kuvat/Kansiot/Myy ... 20f4%20ED/"]http://salmo.kuvat.fi/kuvat/Kansiot/Myynti/Nikon%20AF%20300mm%20f4%20ED/
Vs: M: Nikon af 300mm f4 ED Siis pöly on etulinssin sisäpinassa? Mistä se sinne päässyt? Onko suoninkotelon kautta tyhjää etulinsiin asti O.O.Soomeissa tuon ymmärtää, nehän pumppaa ilmaa sinnetänne jatkuvasti :/ Noh tuosta se on poistetavissa, mutta luulisi sitä olevan muuallakin.
Vs: M: Nikon af 300mm f4 ED Minäpä en pölyn pääsemisistä tiedä. Siellä sitä kuitenkin on. Kuvissa en ole huomannut mitään.