Vs: Pitäisiköhän perustaa yhdistys Jos tutustuu tuohon palkka juttuun ilman feministien välitulkintaa, niin tutkimukset kyllä sanoo, että palkat samasta työstä ovat tasan ja palkka/työaika on jopa naisten eduksi. http://www.tasa-arvo.com/u0-palkkatasa-arvokirja-net.pdf http://henrylaasanen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/30739-palkkatasa-arvo-on-harhaanjohtava-kasite
Vs: Pitäisiköhän perustaa yhdistys Missä kohdassa olen sanonut sanaakaan äänestyskäyttäytymisestäsi. Aivan, en missään. ;D kapa
Vs: Pitäisiköhän perustaa yhdistys No niin ämmät, lopettakaa toi kälätys ja tehkää asioille jotakin. Tähän trediin ei oo kait osallistunut ykskään nainen, mutta kälätys on kahta kauheampi. Kauhee valitus kun naiset sitä ja tätä. Ehkä olis syytä katsoa peiliin jos tuntee tulleens sorretuksi naisten taholta. No tää ei varmaan viestinä mee läpi, nyt kun oon tarkkiksella... Mut tulihan taas sanottua.
Vs: Pitäisiköhän perustaa yhdistys hehe... Hasseli ja Flexbody ovat ykköskameroita joilla kaikki tärkeät kuvat teen, en vain laita niitä tänne. Leica on niin mukavan tunteita herättävä asia jolla on kiva sohaista ampiaispesää, se on sellainen " leluhelistin" joka tuotta lievää mielihyvää kun sitä kanniskelee joutenollessa ympäriinsä.
Vs: Pitäisiköhän perustaa yhdistys MOT ---- Vaan jo vuonna 1968 Valerie Solanas sanoi "Jokainen mies tietää syvällä sisimmässään olevansa arvoton paskakasa" ja, että miehistä olisi päästävä pikimmiten eroon. Huomisesta hesarista voi lukea lisää. Itse tykkään kanssa kovasti naisista, suon heille myös hyvin mielelläni mahdollisuuden tehdä haluamiaan asioita. Sitä en voi sietää, että puututaan toisten tekemisiin ja tasa-arvon nimikkeellä halutaan olla Orwellin sanoin, hieman tasa-arvoisempia kuin toiset. Ihmisrodussa yksilö kun on siitä kumma, että se haluaa aina kaiken itselleen ja on valmis käyttämään kaikkia mahdollisia keinoja sen saavuttamiseksi, kuten vaikka sitä tasa-arvoa.
Vs: Pitäisiköhän perustaa yhdistys Ei kannata. Tämäkin ketju meni perseelleen heti alusta. Miten kävisi yhdistyksen ? Paljon mukavampaa ilman.
Vs: Pitäisiköhän perustaa yhdistys Jep. Heikoilla ollaan. Itse olen hyvin tyytyväisenä tossun alla. Meidän perheessä kun tuo sukupuolijakauma menee nykyään 5-1 naisväen hyväksi, ei siinä paljoa mahda. Koirat ovat sentään kaikki vielä uroksia, satunnaisia hoidokkeja lukuunottamatta..