Vs: Kuorolaulua Miten on Jari, kuinka paljon tämän päivän valokuvaaja voi välttää ikivanhoja ideoita?
Vs: Kuorolaulua Käy tuolta katsomassa;-) jarisiren.1g.fi Tämä idea olen nähnyt minunkin jälkeen, ainakin kolmeen kertaan foorumeilla, tääläkin oli muistaakseni jukella, ihan hetki sitten.
Vs: Kuorolaulua Olet Jari oikeassa. Olihan sama idea minullakin hetki sitten, siinä oli miehen käden tatuointi se pointti. Eiköhän jokaisessa kuvassa ole hiukan oma pointtinsa? Ja eikös vanhojakin idoita toteuteta kaiken aikaa, maisemakuvauksessa, henkilökuvauksessa jne, vaikka ei mitään pointtiakaan ole. Takanäyttökuvaajan kuvaamiseen ei enään uutena ideana saavuta mitään uutta arvoa vaan asia on jo siirtynyt perus asioihin joita kuvataan kaiken aikaa. EDIT: Olen aivan otettu siitä että minun kuva oli muistettu. Kiitos siitä.
Vs: Kuorolaulua Enhän tuota kiistäkään, vaan kysyin, kuinka paljon tämän päivän valokuvaaja voi välttää ikivanhoja ideoita?
Vs: Kuorolaulua Höh. Yhteen aikaan kriitikoitten tapana oli "kilpailla", kuka löytäisi enemmän vertailukohtia aikaisemmin tehdyistä. Nyt tätä historian tuntemusta ja oman tietämyksen nostamista näkee harvemmin. Tosiasiahan on, että kaikki on tehty. Ja kaikki tehdään uudelleen. Lähtökohdat kuvalle ovat olemassa, mutta siinä on mielestäni kaksi asiaa, jotka eivät toimi. Ensinnäkin taustalla oleva kuoron osa ei ole tarpeeksi epäterävä, ja toiseksi se on kuvan rakenteen kannalta sijoittunut liiaksi vasemmalle. kapa