Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

MYYDÄÄN Nikonia, Nikkoria ja jotain aivan muuta Nikoniin passaavaa

Keskustelu osiossa 'Myydään' , aloittajana Hatte, 6 Tammikuu 2011.

  1. Hatte

    Hatte

    9
    0
    0
    Myytävänä 2002 (tai 2003) ostettu harrastelija filmirunko ja pari objektiivia sekä salama, lisäksi taitaisi olla vielä jääkaapissa "säilöttyä" diafilmiä jokunen rulla kaupanpäälle rungon ostajalle. Runko ja objektiivit ostettu kittinä.

    *MYYTY*Nikon F65 runko, väri harmaa, sis. runkotulppa ja hihna, hp. 45€

    *Hintaa tarkastettu* AF Nikkor G 28-100mm 1:3,5-5,6, väri harmaa, sis. etu- ja takatulpat, hp. 40€ (50€ ->40€)
    Bajonetissa pari pientä lohkeamaa, mitä lienee muovikomposiittia, ei kuitenkaan vaikuta kuvaamiseen.

    *Hintaa tarkastettu* AF Nikkor G 70-300mm 1:4-5,6, väri harmaa, sis. VVS ja tulpat, hp. 80€ (85€->80€)

    *MYYTY* Nikon speedlight SB-28, sis. suojapussukan, hp. 90€ (80€)

    ENÄÄ EI OLE OIKEIN PAKETTIA, MUTTA USEAMMAN OSTAJAN KANSSA HINNAT VIILATTAVISSA.
    Koko yllä oleva paketti , huom. ilman salamaa! (hintaa laskettu, 250€ -> 240€ ->140€, nyt ilman salamaa ja ilman runkoa)

    Lisäksi:

    *Hintaa tarkastettu* Tokina AT-X SD 80-200mm 1:2,8 Nikon sovitteella, oleva vanha pumppuzoom.
    Linssipinnat kunnossa, joku linssipaketti objektiivin sisällä irronnut kittauksesta, sen vuoksi kuvissa hieman sameutta. Mukana tulee tulpat molempiin päihin ja jalustarengas. Lisätietoja ja kuvia saa pyytämällä. Hp. 75€ (80€ ->75€)

    *Hintaa tarkastettu* Tamron Adaptall 2 35-70mm 1:3,5-4,5 + Tamron Adaptall 2-Nikon sovite.
    Objektiivin sisällä näkyy pölyä, mutta ne ei näy kuvissa, linssi pinnat kunnossa. Ulkoisesti siistissä kunnossa. Jämäkkä metallirunkoinen putki. Tarkennus ja aukon säätö manuaalinen. Mukaan tulee tulpat molempiin päihin. Tarkennus ja zoomaus toimii pehmeästi, aukon säätörengas liikkuu hyvin. Lisätietoja ja kuvia saa pyytämällä. Hp. 45€ (50€->45€)

    Tarjouksia saa esittää. Jos menee pakettina niin se etusijalla. Kuvia ja lisätietoja saa pyytämällä. Romppeita saa käydä katsomassa ja kokeilemassa Kuopiossa. Noutaa saa myös Kuopion suunnalta tai posti kuljettaa, jolloin postikulut jää ostajalle. Rahat ensin tilille ja sitten paketti postiin.

    Parhaiten tavoittaa YV:llä

    Harri
     
  2. Hatte

    Hatte

    9
    0
    0
    Vs: Nikonia, Nikkoria ja jotain aivan muuta Nikoniin passaavaa

    Osaa hinnoista tarkisteltu. Ja jopa laskettu...
     
  3. Hatte

    Hatte

    9
    0
    0
    Vs: Nikonia, Nikkoria ja jotain aivan muuta Nikoniin passaavaa

    Ylös. Hintoja mietitty uudestaan.
     
  4. Hatte

    Hatte

    9
    0
    0
    Vs: Nikonia, Nikkoria ja jotain aivan muuta Nikoniin passaavaa

    Koitetaan vielä. Tarjotakin saa, kunhan ostatte pois. Vaikka ihan ilmaiseksi en näitä pois annakaan.