Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

MYYDÄÄN M: Sunpak PZ42X ja Tickyphot pokkari.

Keskustelu osiossa 'Myydään' , aloittajana toppari, 16 Tammikuu 2010.

    Elikkä uusi vuosi ja kaappien tyhjennys.

    HINTOJA ALAS JA NOSTOA. HOPLAA!

    MYYTY Canon Eos-1N ja PDB-E1 mottorikahva. HP. 150,- MYYTY

    Hyvässä kunnossa, pientä kulumaa salamakengässä. Moottorikahvalla runttaa 6 kuvaa/sek ja sisälle menee 8 kpl AA-paristoja. Tästä hyvä filmi syöppö, mikä kestää.

    Full Technical Specifications - Canon EOS1n AF SLR camera


    MYYTY Canon Speedlite 420EZ. HP. MYYTY 40,-

    Vanhempaa Speedlite sarjaa ATTL mittauksella eli ei oikein osaa mitata digissä. Ainakaan mä en oo saanu toimimaan oikein. Manuaalilla tehon säätö 1/1-1/32, tsuumi 24mm-80mm, ohjeluku nimen mukaisesti 42(ISO100@80mm), laukee hyvin radioilla(elincan skyport ja cactus testattu), kääntyvä pää -90/180/90. Strobisti hommiin pikkasen huono, koska auto-unitoiminto sammuttaa tuikun 5min päästä. Kamerassa ollessa voi tietty herättää.

    Additional information on Canon 420EZ AF-Speedlite


    MYYTY Canon Speedlite 300TL. MYYTY 20,-

    Vielä vanhempi Canon tuikku. ATTL mittaus eli ei toimi digissä, Manuaalilla tehon säätö 1/1 ja 1/4, zoom 24mm-85mm ja toimii radioilla. Tästä hyvä salama vanhaan FD-runkoon.

    Index Page for Canon 300TL Flash Unit


    Sunpak PZ42X. HP. 100,-

    Vähän käytetty. E-TTL II, 24mm-105mm, hajoittimella 20mm, M tehon säätö 1/1-1/64, ohjeluku 42(100@105mm), Ei laukea radioilla(TTL piuhalla kyllä). Hyvä "pikku" salama kameran päälle. Toimii digissä hyvin ja TTL mittaa hyvin suoraan tai katon kautta ammuttaessa.

    SUNPAK:サンパック


    King Tickyphot 35B. HP. Tarjoa.

    Mahtava filmipokkari, joka ei kalpene Lomoille. 45mm lasi, jopa 2.8 aukolla(max. f16). Ajat 1/30-1/300. Tarkennuksessa metriasteikko ja ne kaikkien rakastamat symbolit löytyy myös. Valotusmittari ilmeisesti seleenimittari ja näyttää noin puoli aukkoa yli. Käy 35mm filmillä ja peukalolihaksissa. Mukaan muovinen, nahalta näyttävä kotelo.

    Tavarat sijaitsee Pihlajamäessä, Helsingissä. Toimitus onnistuu Hki keskustaan ja Viikki-Malmi sektorilla, muuten nouto tai postitus.

    Lisätietoa ja tarjouksia voi laittaa YV:llä tai topi.rinne(ÄT)kolumbus.fi

    Kuvia löytyypi täältä: Myyntiin/Sell
     
  1. Vs: M: Kaappien siivous. 1n, 3kpl salamoita...

    Hintoja alas ja nooooosto.
     
  2. vmuvirtanen

    vmuvirtanen Member

    110
    0
    16
    Vs: M: Kaappien siivous. 1n, 3kpl salamoita...

    Hei! Onkohan toi E1 moottori kahva mallia  PDB-E1 vai BP-E1? Näissä erona siis tossa PDB mallissa tulee pari nappia lisää käyttöön.(vertikaali laukaisin ja valotuksen lukitusnappi..) Kuva olisi myös kiva.
     
  3. Vs: M: Kaappien siivous. 1n, 3kpl salamoita...

    Elikkä kyseessä on PDB-E1 kahva niillä nappuloilla. Ja kuvia löytyypi tuolta Flickr linkistä.

    -Topi
     
  4. Oskari-

    Oskari-

    4
    0
    0
    Vs: M: 3kpl salamoita ja Tickyphot pokkari.

    Laitoin yv:tä.
     
  5. Vs: M: Sunpak PZ42X ja Tickyphot pokkari.

    Ostakee pois hyvä TTL-salama ja hieno katu-uskottava pokkari!

    Hoplaattia.