Vs: Olen aivan älyttömän ihana nainen Ai niin, unohdin sanoa, että toteutustapa piti olla tupla. Ja kiitokset kommenteistanne!
Vs: Olen aivan älyttömän ihana nainen Hyvä likat, näitä kuvia on kiva seurata. Loistavia toteutuksia , nam
Vs: Olen aivan älyttömän ihana nainen Tänpäiväset molemmilla ok.... Helin kuvasta fiilareita 20-30-luvun leffoihin. Hienoa !
Vs: Olen aivan älyttömän ihana nainen Helin kuvassa kiusaa hiusten upotus taustaan, vaikka idea, ilme ja toteutus muutoin on hyvä. Minusta 'kasvot puskasta' toteutus ei sovi just tähän ideaan, kun idea on se sade.
Vs: Olen aivan älyttömän ihana nainen Hmm... höh, mun näytöllä hiukset kyllä erottuu taustasta, mutta...
Vs: Olen aivan älyttömän ihana nainen Pieni varoituksen sana: teidän täytyy olla vähän varovaisia jos jälki on koko ajan tällaista - yleisö vaatii koko ajan lisää ja entistä parempia kuvia, enkä minä ainakaan keksi miten näistä voisi enää parantaa (tähän tulisi sellainen hymiö joka viestii että edellinen on lausuttu kieli poskessa mutta en tiedä millainen se olisi). Joo, molemmat siis ihan tolkuttoman hyviä, perskohtaiseen makuuni Helin kuva putosi vielä paremmin. Siinä on jo jotain ikonimaista, paremmin en osaa selittää. En osaa arvostella toteutusta teeman kannalta, ts. miten hyvin kuvat vastaavat teemaa/otsaketta - kuva voisi olla nimetty jotenkin toisinkin, mutta ainahan se on niin. Kiitokset myös linkistä, mukava katsella sieltä sarjan kehittymistä ilman kohinaa... Lisää!
Vs: Olen aivan älyttömän ihana nainen Ei saa vaatia . Nyt täytyy muistaa, että 365 on montamontamonta kuvaa ja siihen mahtuu sitten niitä huonompiakin. Kiitos vaan, mut ei liikoja paineita
Vs: Olen aivan älyttömän ihana nainen Toden totta. Tässä on vähän samanlainen tilanne kuin maratonjuoksussa. Varsinkin juoksun alussa on vastuutonta innostaa juoksijaa kovempaan vauhtiin, juoksemaan täysillä. Päinvastoin pitää kehottaa juoksemaan hitaammin, että jaksaa perille. Ja tyylin detaljeja ei kannata tarkistaa jokaisessa kadunkulmassa - tärkeintä on ekonominen suoritus tai väsy iskee puolimatkassa. ...Siis katsojien_kin_ kannattaa olla vaativuuden lisäksi muutenkin varovaisia, että fokus pysyy oikeissa asioissa. Jokapäiväistä tiukkaa analyysiä eivät kestävyyskuvaajatkaan jaksa. Maratonikin arvioidaan kokonaisuuten ja vasta tunnin juoksemisen jälkeen kannattaa katsoa tarkemmin, miten homma sujuu.
Vs: Olen aivan älyttömän ihana nainen Niin, täällä ollaan kattelemassa mitä taas on syntynyt. Jos mua ei jonkun kuva miellytä, sen voi sanoa hienostikkin... "mä olisin kyllä ottanu sen objektiivin etutulpan pois niin sais selvempää, mitä sun oli tarkotus kuvata", (no, vitsi tietysti). Kaatuu juoksijatin joskus, eikä se kaikki siihen kaadu, vaikka mitali menis, jääpähän pitkään kestävät arvet (tätä ei pidä rinnastaa näiden naisten ottamisiin mitenkään, sattu vaan välähtään taas mielessä) Mä oon ainkin niin laiska, etten jaksan kyllä ajatella tekeväni, mutta en tehdä ajatusteni mukaan, en esim. jaksa lähtee käsitteleen omia kuviani niitä vaan kertyy lisää, lisää.
Vs: Olen aivan älyttömän ihana nainen Tämän päivän aiheena on kahvi. Huomenna taas uusi mielenkiintoinen aihe
Vs: Olen aivan älyttömän ihana nainen Oi, Maru, sun kahvikuva on kiva! Multa jäi niin puolitiehen, tai en päässy edes sinne
Vs: Olen aivan älyttömän ihana nainen Molemmat taas hyviä, tosin nyt pidän enemmän marun tulkinnasta Tunnelma ja valaistus mieleeni.
Vs: Olen aivan älyttömän ihana nainen Kuvissa on sellainen surumielisyys joka jättää katsojalle lähes rajattomasti mielikuvitus tilaa. Toikin, että toinen ottaa väri ja toinen mv kuvat on hyvä juttu; minä kun en voi enkä halua asettaa kellekään mitään paineita miten joku asia tehdä. Kiitos kuvista <COLOR color="limegreen"]Kuvitelkaa! Lisää! Yhä vain lisää kuvitelkaa niin että kaikki piirtyy selvästi mieliin kuin poltinraudan painallus eläimen ruhoon tee lähtemätön jälki elämään</COLOR>
Vs: Olen aivan älyttömän ihana nainen Vaikka tämä ketju on vasta näinkin alkutekijöillään, olen todella vaikuttunut. Äärimmäisen luovia omakuvia luovilta ihmisiltä. Syvä kumarrus ja kunnioitus. Vihaan sanoja taiteilija ja taide, mutta tässä tapauksessa niitä on pakko rakastaa
Vs: Olen aivan älyttömän ihana nainen Juu-u, mutta tuo säikeen nimi "Olen aivan älyttömän ihana nainen" on kyllä luotaan työntävä. Joko siinä on paljon huumoria tai sitten se vain on - hmmmmn - narsistinen.