Vs: pyhän vituksen katedraali Siis kuinka sitä voikaan lukea väärin. +tu Onko tuossa kuvassa oleva heijastus tarkoituksenomainen vai vahinko? En vaan tiedä onko se hyvä siinä, vai onko se huono. En vaan tiedä.
Vs: pyhän vituksen katedraali Komian näköinen tönö ja hienosti valittu kuvakulma, korostaa katedraalin mahtavuutta. Tuosta valoilmiöstä voidaan olla montaa mieltä, mutta ei se missään tapauksessa kuvaa pilaa.
Vs: pyhän vituksen katedraali Tuo valovirhe vain korostaa kyseisen rakennuksen mahtavuutta ja pyhyyttä. Se tekee tästä kuvasta mielenkiintoisen.
Vs: pyhän vituksen katedraali Joo, heijastuksessa vara parempi. Nykyään on usein tapana ehdottaa, että taivaan voisi korvata eläväisemmällä. Kapalle kiitos siitä, että hän mainitsi joskus jossain Mura's Meister -kokoelmaan kuuluvan Cloud-pluginin. Sillä on helppo tehdä vaikkapa tähän kuvaan sopiva ohuen pilvinen taivas. Ne ovat siis Photoshopiin ja vastaaviin sopivia plugineja ja osoite on: Yahoo Small Business - Cheap Domains, Web Hosting, Website Builder, Ecommerce Solutions
Vs: pyhän vituksen katedraali minä mittää taivaita ala maalaileen. tommonen taivas se oli ja tommoselta se näyttää kuvassa.
Vs: pyhän vituksen katedraali Aivan naulan kantaan ! Jos haluaa tömäkkää kuvaa sulta kattoa, siitä vaan sun galleriaan, erinomaista, elävää jälkeä. Onnittelut ! varsinkin nuo kalanluut variaatioineen, ihan laadukasta, mutta ajatuksen lentoa sisältävää kamaa.
Vs: pyhän vituksen katedraali Mä oon niin taas valvonu etten ymmärrä missä tolla pyhän vituksen katedraalin vitalla on kalanluita ... katotaan uudestaan kun on pirteämpi. Kaikki on nyt aivan absurdia. Nautittavaa mutta niin absurdia. ___________________________________________________ Komea kappeli. Hyvä/Kiva -pisteitä 7/10 - Est
Vs: pyhän vituksen katedraali Mun mielestä tämä ei kyllä kappelin mahtavuutta ja kokoa tuo oikein esiin. T Jukka
Vs: pyhän vituksen katedraali oonksmä ainoa älykäs tässä M Vuoren ohella ? Kuvaa klikkaa hiirellä, tulee ominaisuudet, sieltä osoite missä galleriassa Vitalla on kamat, mistä se on ladannu... Kiusaus galleria
Vs: pyhän vituksen katedraali Mä oon tyhmä, tyhmänä syntynyt ja aina tulen olemaan. Tai ehken täydellinen tollo, koska sen verran tiedän, että olen tyhmä. Mutta kyllä mä tuon galleriaan pääsyn olen tiennyt. Tässä kuitenkin arvioidaan vain tätä kuvaa. T Jukka
Vs: pyhän vituksen katedraali No voihan VITUS ! Valvo ite pari vuorokautta putkeen, nukkumatta sekuntiakaan ja tee koko ajan (vain välillä vieraillen vessassa ) umpiväsyneenä millien murto-osien tarkkaa duunia nenä kiinni paperissa ja näytössä !! - Menee osa älyn hienoimmasta säihkeestä hieman pimentoon. - Sitäpaitsi: Oon mäkin tuolla osannut aiemmin käydä. Että turhaa on alkaa Vinoilemaan, Yucca. Mutta kiitti vituksesti !!! - Mä menen tsiigaan ne ruodot ja sitten suljen tämän paholaisen rakkineen. - Est Editoin: Sitäpaitsi -mä olen pannut merkille- että toi Yucca WatiPää kehuu aina nuorten naisten ottamia kuvia -suorastaan paisuttelevin sanakääntein ja ällöttävän lipevästi. Ihme "nuoleskelua". Imelää ja epäilyttävää. - Liekö sillä puhtaat jauhot pusseissa ?
Vs: pyhän vituksen katedraali ei tuokkaan, ku ei mahtunu koko pytinki 28milliin ku toi on niin ahtaassa mestassa ettei tosikaa. ja menkääs pojat heiluttelemaan niitä munianne jonnekin muualle, kiitos.
Vs: pyhän vituksen katedraali Kuka on heilutellu, nuolemisesta tässä oli puhe, Erska ei vaan tajunnu missä mennään...
Vs: pyhän vituksen katedraali Jonkintasoinen kaksiulotteinen latteus johtuu varmasti osaksi juuri, jo mainituista, klasin rajoittuneisuudesta ja taivaan sävyttömyydestä. Varmasti paljosta muustakin. Syvyyttä ja massiivisuuden voimaa uupuu. Eikä se aina haittaa -vaikka uupuukin. Joskus jopa päinvastoin; Komea rakennus näyttää vähän pahvi kulissilta ja se jotenkin viehättää minua. Jos minä muuttaisin - muuttaisin juuri tuohon "littanan latteaan" suuntaan lisää. Kuvasta on höpsöä kaivaa väkisin semmoista mitä siinä ei ole jo synnyttyään. Kuvanveistäjäkin löytää muotoa jo koskemattomasta. Nämä ovat vain tuumailuja - eivät ikinä mitään kehoituksia. Tälläinen ihminen (minä) on rajoittuneisuutensa vanki ja "keskustelee" oman suppean ymmärryksensa antamien mahdollisuuksien mukaan. Heilutan ja sanon hei hei. - Est
Vs: pyhän vituksen katedraali Tyhmistä tyhmin ilmoittaa, että jokaisella kadetreelikuvaajalla pitäisi joku 14mm (croppikameran laajisraja tämä) patukka olla, mieluummin valovoimalla f:2 tai jopa vielä... Telet ja 50mm pois reissukassista, kitti ja valovoimalaajis, niin Vitakin olisi ollut ENEMMÄN sinut rakennuksensa kanssa, Higg
Vs: pyhän vituksen katedraali Kyllä jokaisella objektiivilla saa 3-ulotteista. Itse kuvittelin, että hommattuani 20-millisen tulee 3-ulotteista, mutta ei mun käytössä. 20-millisellä on vaikea kuvata, aina liian paljon tavaraa kuvassa. En osaa kuvata vielä 20-millisellä Nykyisin laukussa on enemmän 28 mm, joka on tuttu jo 10 vuoden ajalta. 3-ulotteisuudessa on kyse näkemisestä, oivaltamisesta, harjaantumisesta. Ei välineistä. T Jukka