Novoflexin palje Contaxin bajonetilla ja Novoflex-Noflexar 1:4/105mm objektivilla. Tämähän on 39mm kierteellä, eli myös suurennuskoneen objekiivit käyvät tähän, niitä saa kohtuuhinnalla ja ne ovat yleensä laadukkaita. Mukaan etu, takatulpat ja laatikko jossa ohjeet. Adapterilla kiinni vaikka Canoniin. Niin ja bajonetin saa vaihdettua, jos joku vaikka haluaa, samoin tuo kääntyy näppärästi 90 astetta, niin voi ottaa myös pystykuvia, eikä tarvitse käännellä jalustan päätä. Sijaitsee Helsingissä. Hinta 125,- 100,- 85,- 50,-
Vs: M: Novoflex palje Contax bajonetilla Saisko kuvaa tai linkkiä, josta selviäisi tarkemmin millaisesta palkeesta on kysymys? Edit: tän oli tarkoitus olla YV, no what the the heck... ehkä muitakin kiinnostaa millainen tää vehje on.
Vs: M: Novoflex palje Contax bajonetilla Edelleen myynnissä, nyt on kesä ja se on tunnetusti otollista makroilun aikaa, eli nyt ostamaan.