Vs: Käsivarakuvaamiseen sopiva 45nen Speed tai Crown Graphic tai vastaava muilta valmistajilta käy ainakin.
Vs: Käsivarakuvaamiseen sopiva 45nen MPP tais olla se mitä mulle vinkattiin Speed Graphicin vaihtoehdoksi. Niitä kai brittien ebayssa liikkunu aika edullisestikin. Graflexiin saa kyllä varmaan helpommin tarvikkeita. Press camera - Wikipedia
Vs: Käsivarakuvaamiseen sopiva 45nen Fotoimpex myy ainakin Fotoman kameroita, en tiedä että millaisia ovat rakenteeltaan tai käytettävyydeltään, mutta aika näpsäkän näköisiä kuitenkin. http://www.fotoimpex.de/GERAETE_LAMPEN/FOTOMAN/FOTOMAN/FOTOMAN45.html
Vs: Käsivarakuvaamiseen sopiva 45nen razzle http://homepages.ihug.com.au/~razzle/ littman iphone修理で瞬く間に元通り|困ったときの命綱
Vs: Käsivarakuvaamiseen sopiva 45nen Razzle olis kiva. Littman vähän turhan kallis... Vaikka eihän tässä hinnan suhteen nuukia vielä oltukaan
Vs: Käsivarakuvaamiseen sopiva 45nen Kyl mää meinaan olla vähän nuuka hinnan suhteen. En aio kovin mahottomia summia panna tohon. Mietin vaan, ku toi kaupunkikuvaaminen jalustalta ei aina niin hotsittais.
Vs: Käsivarakuvaamiseen sopiva 45nen Mä olen kuvannut tolla omalla Ladyllani (siis mun Linhof Colorini) parisen vuotta. En mä tosta ole siis luopumassa, kyse on vaan kaupunkikuvauksesta, johon ajattelin käsivaralta kuvattavan olevan hiukkasen ketterämpi. Ja matkustuksessakin helpommin matkassa kulkevan. ps. mä rakastan kuvata tohon kokoon. isompikin voisi olla vielä ihanampi, mut ei mulle.
Vs: Käsivarakuvaamiseen sopiva 45nen jos tuut heli joskus visiitille, niin näytän ton mun "vatsajalustan" se on erittäin kätevä viritys, melkein kuin monopodi, mutta vaan liikkuvampi.
Vs: Käsivarakuvaamiseen sopiva 45nen Hahaa , ei mun ole tarkoitus ruveta urheilukuvaajaksi sentäs kuitenkaan . Sitä sellaista "hurjaa" kasetinvaihtonopeutta en tarvi Joka tapauksessa iso kiitos tietämättömän naisen valistamisessa, seuraava kameraostos tulee olemaan käsivara45nen. Tiedä häntä sitten vaan mikä. Ollapa jossain kauppa, jossa noi olis kaikki vierekkäin ja niitä sais hypistellä. Itse asiassa mietin tässä, että mikä mun ongelmani oikeastaan onkaan, niin ykkös"ongelma" on toi hupun alla notkuminen. Kattokaas, kun tukka menee siellä rätin alla ihan huonosti. Niin ykkösenä on sittenkin se, että huppu pois ja tilalle sellainen... en tiedä, mikä sen nimi on. Joskus lainassa hetken olleessa Linhofissa oli sellainen kirjekuoren tyyppinen luukku, joka laitettiin tohon tähyslasin eteen ja se vaan avattiin, kun tarkennettiin ja sommiteltiin. Tietäiskö kukaan, mikä sen vekottimen nimi on?
Vs: Käsivarakuvaamiseen sopiva 45nen No miten näät tuolla auringossa sommitella? Sä et tähyslasia siihen käytäkään vaan jotain muuta systeemiä, eikö?
Vs: Käsivarakuvaamiseen sopiva 45nen Graflexeissa ainakin aukeaa semmonen kuilu sinne taakse. Kyllä sillä ihan kohtuullisesti näkee, kun on jonkin verran kuitenkin sitä lippaa siinä.
Vs: Käsivarakuvaamiseen sopiva 45nen Ei hupusta kannata luopua, herättää uteliaisuutta ja sitä kautta varmasti hyviä kuvia. Leikkaa ennemmin hiukset lyhyeksi. T Jukka
Vs: Käsivarakuvaamiseen sopiva 45nen Kaljuksi. Saa vielä parempia kuvia, kun herättää "uteliaisuutta".