Ostan Agfa APX 25 filmiä. Kino- ja 120 -koko käyvät. Pahkeinen. Siis APX eikä mikään ***** APS. Kaiveles pakastimesi perukoita, josko sinne näitä olisi unohtunut...
hiljasta taitaa olla. nyt kun olisi viksu niin ostaisi APX100 pakastimen täyteen. siitä kohta kirjotellaan...
Nuori mies puhuu asiaa. Ei kaksvitosta kukaan halua myydä. Eipä sitä taida joka jampalla enää ollakaan. Sain hankittua muutaman rullan Efken filmiä. Saas nähdä, miellyttääkö jälki ja onko aihetta hankkia isompi erä.
eikö se vastaa lähinnä pan f+ 50? macon up 25 taisi olla omien porukoittensa mukaan APX25 jäljitelmä... edit: ja sitten oli joku toinen, ettei se sittenkin olisi ollut tuo efke. vedän noi ilford syytökset takasin.
Maco UP25 on muistaakseni sama filmi kuin EFKE KB25 (ainakin maco 100=efke 100) Itse olen ainakin tykännyt tuosta Efken KB100:sta. Kallista Efke ei ainakaan ole, joten ei siinä hirveästi menetä, jos pari rullaa hankkii, Maco saattaa maksaa liki tuplasti. Macoa voi kysyä DieCameralta, Efkeä ei taida suomesta saada.
Jaa-a. Onko sitten syntiä käyttää Ilfordia. Saattaisin minäkin ehkä joskus kokeilla... Aapeeäksät ja triäksä ovat makkuuni olleet.
Ja saksasta tilaaminenhan ei välttämättä ole mikään ongelma. Pikkurouva on tilaillut akvaariotavaraa kasakaupalla ja hyvin on toistaiseksi sujunut. Myös reklamointien myötä tulleet hyvitykset. Eihän kyseessä sama putiikki ole mutta jos nykyään haluaa markkinoilla pysyä, myyjän kannattaa hoitaa hommat kunnolla.
Pakastimesta löytyi 30,5m APX100 -kinofilmiä. Emulsionumero 666 !!!! Wau ja wou! Pedon luku!!! Uskaltaakohan tuota edes käyttää..
Minä sain ostettu tässä hetki sitten rullan APX 25:sta, hinta oli aika suolainen ja jos ois usemapia ostanut niin hinta ois noussut eksponentaalisesti