Vs: Kundi pamlaa öögat blosessa On siinä hyvät sävyt ja kuvakin on mielenkiintoinen. Ilme on loistava ja mikrofonit ihan hauskoja... Tykkään siis, mutta... oisko tumma pää jäänyt hieman turhan vaaleaksi?
Vs: Kundi pamlaa öögat blosessa Hyvä on. Katseiden suuntien hässäkkä. Kumman tutun tapainen kuva. Lehtikuvakilpailustako? Klosessa.
Vs: Kundi pamlaa öögat blosessa No kehutaan. Vasemmasta ylälaidasta esille tunkeutuva mötkäle yhdistettynä seesteisen ja tapahtumarikkkaan kuvapinnan eteen asetetun pötkylän kanssa luovat mieltä järisyttävän katselukokemuksen. Bolsut tuli selittää jotain, mut ei me bonjattu.
Vs: Kundi pamlaa öögat blosessa Skriivatkaa vaan mitä tsuppii idiksiin , mut öögat viisais kuitenki olevan klosessa.
Vs: Kundi pamlaa öögat blosessa Huomasitkin varmaan että ääkköset eivät oikeen toimi tiedostonnimissä.
Vs: Kundi pamlaa öögat blosessa 28v. stadissa asuneena ja syntyneenä, se oli meille bosessa. Gamla stadi londaa bulisti sveduja ja voipi olla klosessakin jossain.
Vs: Kundi pamlaa öögat blosessa Paljasjalkainen olin minäkin. Meilläpäin puhuttiin myös jonkin verran slangia, mutta olin aika pieni kun muutettiin pois (1974) alueelle, jossa oli lähinnä muualta muuttaneita. Toki slangi muuttuu ja ja on myös paikallista sen sisällä. Klosessa on kiinni kuitenkin tämän sanakirjan mukaan: http://sanakirja.hakkeri.net/slangi/ Bose on putka tms, bosessa esim vangittuna eli kiinni - joten ei sen käyttö tuossa lauseessa ole täysin käsittämätöntä. edit. Toki dörtsinkin voi laittaa boseen, joten ... olen oiottuna tässä asiassa.
Vs: Kundi pamlaa öögat blosessa Tsori, tietenkin piti olla että: Bosessa. Olin tullut pikku pirskeistä ja kirjoitin väärin. Jos _öögat blosessa_, olis' se että silmät tuulessa ja oishan ton silmäluomet ehkä siitäkin syystä kiinni? Kuvaakaan olisin tuskin selvinpäin lähettänyt. Se on vanha mustavalkokopio, jonka aikoinaan halvan budjetin pimiössäni jyrkälle tsekkoslovakialaisella paprulle söhersin. Tässä ei ole käytetty mitään pirun pötösöppejä pätkääkään; suoraan skannerista perussäädöillä ja rajattu & kutistettu. Pari rullaa tosta ukosta silloin otin Nikon FE2 -kameralla ja Nikkorin jollain lievällä laajiksella. Mielenkiintoisimpia näistä kuvista oli Hietsun hautausmaan sisäpuolella otetut mutta niitä en yöllä löytänyt, ehkä onneksi... Kuvaan liittyy outo muisto: Mulla oli tuolloin oikean käden keskisormi paketissa siihen tulleen syvän haavan takia ja kun tota starbaa pääsin kättelemään jänne paukahti katki. Gorbakin huomasi napsahduksen. Ei ollut terveyskeskuksen hoitsut tarkastaneet haava tarpeeks' hyvin ja sormi on vieläkin tönkkö eli invalidisoitunut. Kesti kauan ennen kuin opin maalaamaan tauluja uudestaan kömpelöllä räpylälläni. Ryssien Fyyrer melkein tuhosi taiteilijanurani! Anteeksi hiprakkapostaus. EI ENÄÄ TOISTU! Tuli yöllä laskutunnelmissa nostalginen fiilis ja aloin kaivalla muistoja vanhoista kenkälaatikoista. Anteeks' vielä kerran. Teidän Aina Altis ja Aulis, Eeronne. Anteeks'
Vs: Kundi pamlaa öögat blosessa Mut mieti et sun oikean käden keskisormi tuhos Neuvostoliiton, tai vähintäänkin antoi sen ratkaisevan napsahduksen.