Tapahtumaan on tähän mennessä varattu ennätysmäärä myyntipaikkoja. Sehän tarkoittaa myös ennätysmäärää mielenkiintoista ostettavaa. SIINÄPÄ HYVÄ SYY HANKKIUTUA MÄNTSÄLÄÄN LAUANTAIAAMUNA
Vs: Wanhat Kamerat Mäntsälässä lauantaina 20.9 Tulipa jo toinen ketju samalle asialle, mutta sehän on vaan hyvä! Mäntsälään wanhojen valokuva-aparaattien ja hyvän seuran pariin, kannattaa mennä. Ja yhdistys ottaa uusia jäseniäkin! T. SVHY & K.
Vs: Wanhat Kamerat Mäntsälässä lauantaina 20.9 Ennätysmäärä myyjiä -> henkilökohtainen ennätys ostoksissa -> henkilökohtainen konkurssi.
Vs: Wanhat Kamerat Mäntsälässä lauantaina 20.9 Ei kun Mäntsälässä tavara on perinteisesti halpaa ja hyvää, eikä ole vaaraa sen loppumisesta. T. K.
Vs: Wanhat Kamerat Mäntsälässä lauantaina 20.9 Vielä kun löytäis jotain järkevää, ettei tule taas vaan ostettua jotain hianoo, jonka sitte pistää kiertoon puolen vuoden hyllyssä säilytyksen jälkeen... Mutta tulossa ollaan joka tapauksessa.
Vs: Wanhat Kamerat Mäntsälässä lauantaina 20.9 Voi ***kele, osanotto onkin nyt vaakalaudalla, nykyisellä vaimollani on koulua juuri tuolloin lauantaina ja auto 100% varmuudella hänen käytössä
Vs: Wanhat Kamerat Mäntsälässä lauantaina 20.9 Onneksi junalla pääsee nykyään kätevästi Mäntsälään. Voi ottaa "yhden" oluen kun ei tarvitse ajaa.
Vs: Wanhat Kamerat Mäntsälässä lauantaina 20.9 Vähän pohjia niin lompakon nyörit aukeaa mukavammin sitten paikan päällä ;-).
Vs: Wanhat Kamerat Mäntsälässä lauantaina 20.9 Jaa, no eipä tuo ole edes kallista 6,7€/suunta, voishan sitä käydä junallakin. Kahtellaan.
Vs: Wanhat Kamerat Mäntsälässä lauantaina 20.9 Juu, tuolla hinnalla! Taitaa olla vain jostain läheltä?
Vs: Wanhat Kamerat Mäntsälässä lauantaina 20.9 No täältä Helzingistä, jos vielä pinkaisisi Tikkurilaan pyörällä, jaa mutta ei se sen halvempaa olekaan.
Vs: Wanhat Kamerat Mäntsälässä lauantaina 20.9 Onkohan tämä samankaltainen tilaisuus kuin se Balderin klassiset kamerat? Se ei ainakaan viimeks ollu kovin hedelmällinen. Kävin tosin loppuvaiheessa.
Vs: Wanhat Kamerat Mäntsälässä lauantaina 20.9 Melko lailla samantapainen. Alussahan parhaat löydöt tehdään ja "modernimpaa" kamaa on ehkä hieman vähemmän tarjolla, mutta hyvällä säkällä sitäkin löytää sopivasti. Hinnat on kyllä keskimäärin ihan kohdallaan.
Vs: Wanhat Kamerat Mäntsälässä lauantaina 20.9 vähä ärsyttää ku ei pääse paikanpäälle! ostakaa joku mulle sieltä halvalla holga maksan 20% korolla takasin
Vs: Wanhat Kamerat Mäntsälässä lauantaina 20.9 Minulla olisi originaali Diana laatikossaan, suoraan 60-luvulta hajuineen. Tuskin koskaan käytetty. Paljonko maksat?
Vs: Wanhat Kamerat Mäntsälässä lauantaina 20.9 Ääh, aito kopio pitää saada, se takia voisi matkustaa pitkänkin matkan...
Vs: Wanhat Kamerat Mäntsälässä lauantaina 20.9 No joo, tämmönen jäi <IMG src="http://www.elisanet.fi/perhe.kontkanen/zeiss.jpg"]</IMG> Ja retkestä tein tälläsen kuvasarjan http://www.elisanet.fi/perhe.kontkanen/mantsala.html
Vs: Wanhat Kamerat Mäntsälässä lauantaina 20.9 Olin laiska ja en kyennyt patistamaan itseäni reissunpäälle :/ Ja ehkä hyvä niin... säästyi varmaan tukku rahaa. Siistin folderin Jukka sai saaliiksi.
Vs: Wanhat Kamerat Mäntsälässä lauantaina 20.9 Minoon tossa neljännessä kuvassa toi maltanristiurpo. Mulle jäi mamiya universal, Tamron 105/2.5, canon EF 70-210/4 ja paljon kaikenlaista muuta turhaa silppua.