Vs: Hää humua img_9971:ssa on mukavasti normaalista poikkeava kuvakulma ja taivas taustana toimii. Mun mielestä vaikuta ollenkaan asetelmattomuudelta.
Vs: Hää humua Musta on liiankin mustaa, ja auringon kova valo+ varjot häiritsevät, jossakin kuvassa jopa siristyttää silmiä. Heijastin/apusalama olisi kai auttanut, Higg
Vs: Hää humua Onko kuvattu aukolla 11 tai jotain? Minusta taustan talot vievät hirveästi huomiota ja saavat kuvat kovin rauhattomiksi minun makuun.
Vs: Häähumua Ei näillä ihan kannata hääkuvaajaksi vaihtaa, mutta on sitä huonompaakin ihmiskuvaa täällä paljon nähty, ja jopa rahaa niillä tehty. Mutta, se häähumu, se kyllä näistä puuttuu tyystin ;-)
Vs: Hää humua Palautetta kuva kerrallaan: 1: talon vois sommitella jonnekin muualle ku pään viereen. Muuten kiva. 2: Voip' olla ettei ihan edustavin kuvakulma ajatellen morsiamen leuka-kaula-aluetta. 3: Pistää hiukan aurinko siristämään. Vastavaloon ja salamalla päin näköä toimisi varmaan paremmin. 4: Makuasia, mutta minusta auton ohjaamo ei toimi järin hyvin tässä kuvassa (siis kun on hääpotretti kyseessä). Valo vois tulla vähän nätimmin kasvoille. 5: kuten 3. 6: häiritsee kun morsiamen kasvot ovat niin huolellisesti piilossa. Enempi tunnetta saisi olla kaikissa. Vähän näemmä kriittisemmän sävyisiä kommentit tällä kertaa. Kirkas auringonvalo on toki heikoin mahdollinen olosuhde ellei sitten ole kunnolla varustautunut siihen.
Vs: Hää humua Eka jo pikkusen parempi, mutta toisessa rajaus ja toi tönö. Rakeneksia taustassa pitää miettiä, siis miten ne sijoittaa kuva-alalle
Vs: Hää humua Komppaan Jaria, eka toimii, siis näistä kahdesta viimeisestä puhutaan. Toisessa on sitten koottu kaikki virheet varoittavaksi opetustauluksi studion seinälle.... Tönö taustalla, kuusenoksia morsiamen otsassa, alareunan rajaus (MISTÄ se morsian pitelee kiinni...) Musta on ummessa näissä nettikuvissa, shadow/highlight 6-10% auttaa siihen vaivaan. Lisäys: salama oikealla on ihan liian alhaalla, leuan aluset eivät yleensä ole niitä tärkeimpiä valaistavia kohteita. Kun hattuja ei ole, 45 astetta yläviistosta on se vakio, siitä poikkeamiselle on hyvä olla perusteet. Nyt näyttää morsiamen kaula jääneen pesemättä, mikä tuskin on totuudenmukaista Jokin pehmenninkin olisi hyväksi varjojen kannalta.