Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

Aamu

Keskustelu osiossa 'Kuvat ja galleriat' , aloittajana timppis, 7 Heinäkuu 2008.

  1. timppis

    timppis Well-Known Member

    1 906
    219
    63
    .....
     
  2. zenig

    zenig Member

    997
    0
    16
    Vs: Aamu

    wau. Pelottavan kaunista.
     
  3. Vita

    Vita Active Member

    2 789
    0
    36
    Vs: Aamu

    miks mä en löydä ikinä tollasta usvaa..

    kaunis kuva.
     
  4. JPu

    JPu Well-Known Member

    5 484
    225
    63
    Vs: Aamu

    Sinne maastoon pitää Vita mennä ennen kuin on valoisaa, jo pimeässä jo odottaa kun valkenee.. Silloin mahdollisuudet ovat paremmat. Päivällä ja myöhemmällä aamulla usvat ovat jo haihtuneet.

    Katsoi sopiva paikka jo illalla valmiiksi ja pistä merkille mistä aurinko nousee, mene tarpeeksi aikaisin paikalle ja kuvaa kun kaikki valollisesti kiinnostava tapahtuu. Ei ehkä kannata mennä keskikesällä kun olosuhteet ei välttämättä tuota usvaa tuota, mutta alkusyksystä nuo usvat alkaa esiintymään taas uudestaan, No voi satunnaisesti esiintyä kyllä kesälläkin, varsinkin siellä teillä päin.. Manamansalo aamuyöstä elokuussa toimii ehkä jonkinmoisella todennäköisyydellä ja on ymmärtääkseni suht lähellä?
     
  5. Vita

    Vita Active Member

    2 789
    0
    36
    Vs: Aamu

    ei oo kauaa ku tossa läheisellä pellolla oli usvaa ku käytin koiraa iltapaskalla. pitää näköjään raahata se kamera joka paikkaan mukaan..
     
  6. Vs: Aamu

    Ihan kiva.