Vs: Tekotaiteellista pastaa Upee. Tauluksi kelpaavaa laatua muuten, mutta vähän liikaa häiritsee tuon yhden spagettinarun pään piiloutuminen pallon alle. Edit: lisätään nyt tuo hymiö, ettei vaan väärin ymmärretä
Vs: Tekotaiteellista pastaa Jos sielltä muotopuhtauden sisältä purkautuukin sopivissa olosuhteissa kaikki tuo, mitä en nyt ala nimittelemään. Tyylikästä tekotaiteellista vastakkainasettelua.
Vs: Tekotaiteellista pastaa Jopa ärsyttävä sommitelma. Itselläni ainakin painottuu vasemmalle liikaa katse. Muutenkin kuvana tätä sarjaa, että "tulkitse jos pystyt, eli älä tulkitse". Valaistus tai käsittely on hallittu hyvin näin noviisin näkökulmasta.
Vs: Tekotaiteellista pastaa Kuvassa tulee valoa ainakin oikealta ja vasemmalta. Syntyy luonnoton varjo molemmille puolille. Lisäksi kuva on hiemen sinertävä. Kannattaa opetella valaisun perusteita ensin pelkällä kananmunalla, sitten vasta tällainen vaativampi sommitelma. Netistä löytyy paljon hyviä ohjeita perusvalaisuun. T Jukka
Vs: Tekotaiteellista pastaa Mukava kuva Aivan sama mihin ilmansuuntaan munan asettaa, niin siitä tulee johonkin suuntaan painotteinen.
Vs: Tekotaiteellista pastaa Valaisu rikkoo todella, todella pahasti munavalaisun perussääntöjä ja kuva on vieläpä sinertävä. Hopi hopi kirjastoon lukemaan hyviä ohjeita munan perusvalaisuun !!
Vs: Tekotaiteellista pastaa Eikä pelkästään munavalaisun sääntöjä, vaan muitakin esinekuvauksen ohjeita. netistä löytää paremmin ohjeita kuin kirjastosta T Jukka
Vs: Tekotaiteellista pastaa Kyllä noin 20 minuuttia riittää kun netistä katselee opetusvideoita, sitten vielä vähän harjoittelee niin siinä se on.
Vs: Tekotaiteellista pastaa mvuoren parhaimmistoa. Pidän kuvasta monestakin syystä, vaan nyt väsyttää liikaa, jotta jaksaisin kirjoittaa sen enempää. Varjoja nyt menee vähän minne sattuu ja munakin on oudosti valaistu, mutta olkoon.