Best Party Planning Tips - Aiheessa pysyäksemme toivon erityisesti kommentteja portfoliosta ja sen kuvavalinnoista. Punaisena lankana kuvavalinnoissa oli massasta erottuminen. Sivustosta voi muutenkin antaa palautetta tietenkin.
Vs: Uusi portfolio ja sivusto Pirun selkeät ja toimivat sivustot, ainakin operalla toimi hyvin. Kuvat on silkkaa rautaa, tajuttoman hyviä. 10+!!!!!
Vs: Uusi portfolio ja sivusto Harmittavan vähän tuli uusia kuvia vastaan. Taattua KB:tä ja hyvä osoitus, että keikkakuvaaminen on paljon muuta kuin napin painamista. Sivustoissa alkaa nykyisin yleistymään yksinkertaisuus, mikä on monesti positiivista, kuten nytkin. Kuvien pitää päästä tekemään työnsä ilman että joutuu tuijottamaan "loading" tekstiä joka toinen sekuntin.
Vs: Uusi portfolio ja sivusto Portfolion kuvat ovat yksittäin ihan ok, mutta kokonaisuus muodostuu hysteeriseksi ja teennäiseksi, kuvat uppoavat omaan massaansa, eivät erotu. Joukossa saisi olla levollisempiakin ja vähemmän räikeitä kuvia.
Vs: Uusi portfolio ja sivusto Kiitos palautteesta. Olen päätynyt siihen, että kun ei osaa web-designiä todella hyvin (graafisesti näyttävää settiä) niin on parempi tehdä mahdollisimman yksinkertaisesti. Lisäksi omana ohjenuorana sivustoa suunnitellessa oli se, että antaa kuvien puhua puolestaan, josta syystä ei ole mitään hienoja flash-siirtymiä tai muuta (tosin tässä hieman henkistä taistelua käyn siitä, että pitäisikö jonkinlainen CV lehtien kansikuvieen pistää näytille, vai luotanko siihen että potentiaaliset asiakkaat - joille CV siis olisi suunattu - eivät tarvitse moisia "ulkokuvallisia" vakuutteluita).
Vs: Uusi portfolio ja sivusto Etusivu ja sivuston sisältö ei paini samassa sarjassa. Kuvat olivat parhaimillaan loistavia mutta etusivu ei ole oikein "läsnä". Ensimäisenä tökkää käsien upotus taustaan, toisen sulkeutunut, sisäänpäin käpristynyt asento...
Vs: Uusi portfolio ja sivusto Hei, tsekkasin sun sivut ja hyvältä vaikuttaa. Yksinkertaisuus toimii ja kuvat tulee selkeesti esille, niin kuin pitääkin. Täällä foorumilla en oo aikasemmin pyöriny, mutta sun kuviin oon kyllä törmänny aikaisemminkin. Tykkäsin jo silloin ja tykkään edelleen, sulla on hyvä tyyli. Vaikka kuvat puhuukin puolestaan, niin CV:tä jäin kuitenkin vähän kaipailemaan, omasta mielestäni se tois sivuille vielä hieman lisää tyylikkyyttä, vaikka tyylikkäät noi on toki noinkin. Tee ihan miten itsestä tuntuu. Hyvä kokonaisuus joka tapauksessa.