Canon AE-1 Program Canon Fd 50mm f1.4 S.S.C. +vvs Canon Fd 28mm f2.8 S.C. Canon Fd 135mm f2.5 S.C. Canon FL 25 extension tube Canon FD 50 extension tube Kaupantekijäisiksi: Alkuperäinen suomimanuaali kameraan Canon-lankalaukaisin Originaali Canon-kaulanauha kameraan laatikossaan Haman kameralaukku National-salama Agfatronic-salama filkkaa pari-kolme? rullaa T2-liitäntäinen Sun-tsuumi macrolla,oliko f4 muistaakseni. Hintaan 160e sis.pk/tarjous.Nouto käy myös Raumalta.
Vs: FD-kantaista optiikkaa 85mm linssistä otettiin lisäkuvia ja kakkulan sisällä on näemmä hometta tai pölyä.Varmaksi en voi sanoa mitä on joten tiputetaan hintaa reilusti ja kaupat ostajan vastuulla Kyseinen "tavara" ei vielä näkynyt filkalla.
Vs: Canon AE-1 Program semiPro-kakkuloilla Lisätty koko paketti joten siitä johtuva vanhan ilmoituksen käyttö.
Vs: Canon AE-1 Program semiPro-kakkuloilla Sori, en oo ostamassa mut ajattelin kysästä apuu silti tässä. Hyppysiini kantautui erinäisten vaiheiden kautta ko. kamera. Muuten näyttäisi priimalta, mutta jostain syystä filminsiirtimen vipu on jumiutunut. Koitin googlettaa ja löysin hajanaista tietoa asiasta ja jossain väitettiin olevan tyyppivika. Osaatko sanoa mistä moinen jumiutuminen mahtanee johtua ja onko jotain kotikonsteja korjaamiseen? Eli vipu liikkuu vain noin sentin eli ei läheskään koko matkaa. Filmi siis ei ole sisässä ja lopussa
Vs: Canon AE-1 Program semiPro-kakkuloilla Mulla oli aikoinaan tuollainen ja sama vika. Tais johtua patterin ehtymisestä, jollen väärin muista.
Vs: Canon AE-1 Program semiPro-kakkuloilla Kiitos vinkistä. Tuosta kamerasta tosiaan on patteri loppu, mutta uuden maksaessa yli 20€ en viitsinyt ostaa kun myyjäkin arveli kamera kaupassa, ettei patterin loppumisella ole yhteyttä jumiutuneeseen filminsiirtimeen. Mutta jos vika tosiaan on vain kuluneessa patterissa, niin ehkäpä sitten viitsii maksaa noin kalliin pariston