Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

Pakolliset koirakuvat

Keskustelu osiossa 'Kuvat ja galleriat' , aloittajana Filvas, 6 Huhtikuu 2005.

  1. Filvas

    Filvas

    75
    0
    0
    Haahaa, taisinpas keretä tänne ensinnä tämmöisten kanssa. :)

    Klikkaamalla kuvaa saa isomman version esille.
    [​IMG]

    [​IMG]

    Ei nää mitään taiteen huippuja ole, ja ekassa koiran nenä on vähän tumma ja toisessa tausta puhki, mut ovatpa kuitenkin. Hyvät keväät vaan kaikille. ;)

    Kummasta muute pidätte enemmän? Ekassa on asento paree mutta tokassa taas sitten valo, IMO.
     
  2. Vita

    Vita Active Member

    2 789
    0
    36
    sakumaanikko!

    ekassa on enempi liikettä, toinen on vähän jumahtanu "orava-asento".. ja ekassa väritki on paremmat..
     
  3. amn-

    amn-

    86
    0
    0
    Ite kyllä pidän tosta ekasta enemmän, tausta parempi kun ei pomppaa silmille kuten tuossa toisessa, ja asento niinkuin sanoitkin ekassa mukavampi.
    Minun mielestäni.
     
  4. simos

    simos Ylläpidon jäsen

    8 444
    442
    83
    Juuh, ekassa pikkassen lattea tunelma...paitti tietenkin koiruudella, joka vetää liki täpöö ;)

    Tokassa todellakin valo parempi, ja vauhti välittyy kivasti kallistetulla horisontilla.

    Molempi parempi...
     
  5. emerik

    emerik Well-Known Member

    5 870
    51
    48
    Kumpikin on ok tasoisia hyppykuvia, mutta hiukan tavallisia jos saapi olla kriittinen. Kuitenkin ihan hyvää jälkeä, koira on ihan asiallinen. Ehkä saksanpaimen olisi parempi kuvattava etuviistosta niin että sen sivuprofiilikin pääsisi näkymään hypyn aikana. Tosin ei helppoja kuvia ottaa, sen myönnän mutta haastetta pitää olla. Tosin silloinhan on järjestetty oltava tuo hyppy juttu. Katsotaan nyt ensi kesänä jos itse saisin jonkun hyppykuvan tehtyä kun viime kesänä ei onnistunut.. :)
     
  6. Olisikohan suuremmalla aukolla taikka pidemmällä valotusajalla saanut hieman liikettä noihin kuviin?
     
  7. Filvas

    Filvas

    75
    0
    0
    Jaa no, oli kyllä 2.8 että aukkoa ei saa isommaksi. :p Kyllähän mä sitä liikkeen mukaan ottamistakin yritin, muttei se oikein toiminu noissa kohti tulevissa kuvissa... Pitäis koittaa varmaan joskus zoomilla panoroida kohti tulevaa kohdetta, mutta se ei käytännössä ole ollenkaan niin helposti tehty kuin sanottu. :/

    No joo mut we'll see. Tackar och pockar niille jotka jaksoivat ketjuun avautua.

    Muuten, onko nää nyt sit yksittäisiä kuvia? Mun kaks kuvaa ei galleriaks kelvannu. :)
     
  8. Mitä jos olisit laittanut kummankin kuvan omaksi ketjuksi? Editoi tai tee niin tulevaisuudessa. Kivempi puhua yhdestä kerrallaan.