Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

Amorphis x4

Keskustelu osiossa 'Kuvat ja galleriat' , aloittajana Tipe, 3 Tammikuu 2007.

    Se täytyy myöntää, että näillä kaverereilla oli popa sen verran himmeellään, ettei siitä oikein mitään tahtonut tulla. No pari räpsyä kuitenkin.
     
  1. Vs: Amorphis x4

    Onks toi joku bändi?

    Kolmonen on magee
     
  2. Vs: Amorphis x4

    No en mä tuota musiikiksi kutsu, mutta muut kutsuu.. örinää sen mun mielestä on ja pokasahalla soitettuja kitaroita enimmäkseen. Kesti hermot tuota rytinää illan päätteeksi about sen 2-3 biisin verran ja sitten poistuin unten maille  ;D
     
  3. Vs: Amorphis x4

    Viimeisessä taitaa jo tulla kakka ;-)
     
  4. Vs: Amorphis x4

    Voi olla, en jäänyt haistelemaan  :D ;D
     
  5. Vs: Amorphis x4

    Mahdollisesti, mutta siitäkin huolimatta vika jotenkin miellyttää minua, paitsi jalkojen amputaatio on paha.
     
  6. Drinkkeri

    Drinkkeri Active Member

    479
    34
    28
    Vs: Amorphis x4

    Näyttää tosiaan olevan tapana tuo kaarelle taipuminen :D
    Kaksi viimeistä ovat erittäin makeita, viimeisen amputaatio tosiaan häiritsee, mutta turha siitä on jauhaa kun täsmälleen samalla tavalla itsekin amputoin.
     
  7. Vs: Amorphis x4

    Ykkösen tausta on kyllä komee.
     
  8. Vs: Amorphis x4

    Joo, kyllähän 99% lavaesiintyjien maneereista saa selville katsomalla vaikkapa samana vuonna otettuja kuvia tai videoita. Täten noihinkin juttuihin voi valmistautua etukäteen.

    Itsellä vaan kun tuo kuvaaminen on ollut festaripainotteista, niin esim. 25-30 bändiä ei jaksa kelata läpi, vaan pitää keskittyä niihin nimekkäämpiin esiintyjiin tuon ennakkovarustautumisen saralta.

    Kaveri joka tuolla kanssa kuvaa tietää jo etukäteen oikeastaan kaiken, mitä noista tarvii tietää kuvatakseen niitä suht' upeasti jokaista esiintyjää, tietäen mitä mistäkin pitäis hakea erottuakseen tavan kuvamassasta.