Niitä ei kai valmisteta enään, siksi hinnat. Jokunen vuosi sitten semmoinen 20 egeä kpl oli jo kova hinta. Löysin muuten vinttiä siivoillessa aika hyvän 300 mm Fujin (5.6) Plaubelin laudassa. En muistanut sellaista omistavanikaan, luulin jo myyneeni. Pitänee panna myyntiin.
Olisiko soma liiköripullo, voi olla surkeat jutut mutta näillä mennään. Kuvan kaveritkaan ei näytä somaleilta oikeastaan
Kysyin mikä siinä on somaa. Ei tollasta ole edes Alkossa. Läpinäkymätöntä punaista juomaa. Valokuva häh! Mikä siinä on somaa? Hemmetin outo juttu ja sinä sitä levität. Mitään perustetta ei siis tule miksi tää on hyvä juttu?
Miten olisi jos löysäisit sitä vannetta hiukan Täällä ei ole turhan vilkasta ja musta on hyvä. No en tiedä onko musta hyvä...
Tuota voit kysyä Teemulta olenko hoivassa, itse näin tämän läppänä ja en näe tässä rasismia...somalikööri , siis läjä somaleja
Kimo voit vastustaa maahanmuuttoa ilman tollasia perseilyjä, jotka suuntaa vihaa ryhmiä kohtaan. (omalta osaltani kuitenkin punaniskoja kohtaan) (ed. Olen kyllä ilmiantanut postisi jo heti kun näin sen. Teemu ja kumppanit siis luultavasti miettivät jollain lailla asiaa.)
Jalosta aineesta tässäkin on kyse, mutta toivottavasti vähemmän poliittisella konnotaatiolla. Kyrö Distilleryn nimisekaannus poiki yllätystuotteen: ”Yksi arvoistamme on myös olla huumorintajuinen”
Jatkossa vastaavat väsyneet jutut tuonne: https://foorumi.kameralaukku.com/forums/testaus-taistelu.76/