Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

MYYTY MYYTY

Keskustelu osiossa 'Myydään' , aloittajana annisalo, 15 Marraskuu 2015.

    /Edit: Koko setti myyty.

    Pitkän harkinnan jälkeen laitan myyntiin huikean paketin, tällaisia tulee harvoin vastaan. Itsellä kuvausharrastus/-sivutoimi lopuillaan uusien tehtävien myötä ja tuntuu tyhmältä pitää tällaista helmeä kaapissa vailla käyttöä.

    Vähän käytetty setti, rungolla napattu 14 575 kuvaa. Kaikki ao. tuotteet ostettu kesäkuussa 2014 ja kuitit tallella. Rungossa ja objektiiveissa 24kk takuu eli takuuta vielä reilu puoli vuotta jäljellä.

    Paketti sisältää:
    Olympus OM-D EM1 runko
    Olympus Zuiko-M 12-40/2.8
    Olympus Zuiko-M 45/1.8
    Akkukahva HLD-7
    2 akkua (alkuperäinen + myöhemmin ostettu vara-akku) + laturi
    Kummassakin objektiivissa Hoyan suojalasi
    Sandisk Extreme 16GB muistikortti
    Tamrac musta, näppärän kokoinen kameralaukku johon mahtuu em. kamat
    Ruskea nahkalaukku/suojus kameralle (eBaysta ostettu, ei kuittia tallella)
    Falcon Eyes 5-1 in one kokoontaittuva heijastin (ei kuittia tallella)

    Koko paketti 1600 euroa tai korkein tarjous. Vastaava paketti tällä hetkellä Rajalalla vähintään 2600 euroa.

    Sijaitsee Tampereella mutta kulkeutuu myös viikottain Helsinkiin. Yhteyttä voi ottaa täällä tai sähköpostitse salo.anni.k@student.uta.fi

    Voin myydä myös ilman 45mm objektiivia.

    Tästä huippupaketti vakavasti harrastavalle tai ammattilaiselle.
     
  1. Vs: TÄYDELLINEN paketti: Olympus OM-D EM1

    Vielä tämä huippupaketti vapaalla jalalla. Aikainen joululahja itselle? ;)
     
  2. diagonal50

    diagonal50 Member

    755
    0
    16
  3. Mirrored

    Mirrored Well-Known Member

    23 779
    749
    113
    Vs: TÄYDELLINEN paketti: Olympus OM-D EM1

    Hei kamoon, 45mm, akkukahva ja mitä kaikkea tuossa nyt on tuon linkkaamasi kitin lisäksi. Ettei tuo pyynti nyt ihan älytön ole ja tarjouksetkin mainitaan.

    Joillekin toisen valitsemat lisävarusteet ovat oikeat ja joillekin ei.

     
  4. nomad

    nomad Well-Known Member

    10 349
    167
    63
    Vs: TÄYDELLINEN paketti: Olympus OM-D EM1

    Yleensä tuotteista pääsee nopeammin ja halvemmalla eroon kun paloittelee suosiolla poaketin ja hinnoittelee joka osan erikseen.

    Tässä on vieläpä aika kuranttia tavaraa joten ei ole pelkoa, etteikö kaikesta pääsisi eroon.
     
  5. Vs: TÄYDELLINEN paketti: Olympus OM-D EM1

    Tässä on nimenomaan ideana se, että olis esim. järkkäristä miniin vaihtavalle asiallinen paketti, jolla pärjää pitkälle.

    2600e tuli jotakuinkin sellaisesta laskutoimituksesta että Rajalassa runko ~1000e, 12-40mm ~1000e, 45mm ~250e, akkukahva ~250e, vara-akku ~80e + kaikki muut sälät siihen päälle (laukku ainoa vähän arvokkaampi jonka laskin mukaan, muut saa ns. kaupanpäällisinä kun niillä en mitään tee; ei siis vaikutusta hintaan). Tokikaan en huomannut, kun nopeasti tsekkasin, että toi kittipakettihan sisältää rungon, 12-40mm ja akkukahvan 1500 euroon. Mutta anyways, se nyt ei varmaan ole se pääpointti tässä.

    Kuten jo aiemmin mainittu, tarjota saa, jos pyynti tuntuu hurjalta. :D Kunto ei paljoa uudelle häpeä ja pakettina minillä aloittelevalle mutta kuitenkin tosissaan kuvaavalle aika napakymppi. Näitä on harvoin tarjolla.
     
  6. Vs: TÄYDELLINEN paketti: Olympus OM-D EM1

    Lähden paloittelemaan, jos tuntuu, ettei pakettina mene. Itselle vaan olis niin paljon helpompi myydä kaikki kerralla, kun ei hirveesti tota ylimääräistä aikaa ole.
     
  7. Gloid

    Gloid Member

    71
    0
    6
    Vs: TÄYDELLINEN paketti: Olympus OM-D EM1

    Minun voisi kiinnostaa tuo 12-40mm jos setin osiin laitat.
     
  8. Vs: TÄYDELLINEN paketti: Olympus OM-D EM1

    Moi,

    Tarjousta voi laittaa tulemaan. Otan sitten huomioon, jos lähden pakettia paloittelemaan.