Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

Turistikuvasettiä Pyhtään Kaunissaaresta

Discussion in 'Kuvat ja galleriat' started by kb, Jul 26, 2006.

  1. kb

    kb

    2,235
    0
    0
    Moro,

    kävin noin kuukausi sitten Kaunissaarta katsomassa. Muutama kuvakin tarttui mukaan, saa ihan vaikka kommentoida. Nämä ovat pikemminkin yksittäisiä kuvia ko. paikasta kuin ajatuksella koottu sarja.

    Aurinko näyttäisi hengaavan yöt Kotkan satamassa (tässä se siis nousee):
    [​IMG]

    [​IMG]

    Jellona tuntuisi olevan kovin huolestunut:
    [​IMG]

    Tunnistamaton tirppa. Osaako kukaan sanoa lajia? Lienee nuori, ja siksi vähän hankala tunnistettava kaupunkilaisjuntille:
    [​IMG]

    [​IMG]
     
  2. Hienoja on. Erityisen makea minusta on tuo ilmeisesti laiturilta verkkoniemen suuntaan otettu, missä kuurit kylpee auringossa.
     
  3. heksa

    heksa Member

    541
    0
    16
    Samaa mieltä.
     
  4. Pikaisesti sanoisin, että on Pensaskerttu, mutten mene mitään vannomaan.
     
  5. Yellow

    Yellow

    23
    0
    1
    Nuori tirppa on mielestäni västäräkki. Vaikka selän kuvointia oikein näy, mm nokan muoto ja väri, silmärengas ja kurkkulapun aihe viittaavat västäräkkiin.

    Mukavan rauhallinen kuva ja teknisesti hyvälaatuinen.
     
  6. Voipi olla näin.. ei noita nuoria lintuja oo tuossa mun kirjasessa penteles.
     
  7. kb

    kb

    2,235
    0
    0
    Kiitoksia kommenteista ja lajitunnistuksesta. Minäkin veikkailin västäräkkiä, mutta lähinnä siksi, että se on yksi neljästä pikkulinnusta jonka tunnistan aikuisena :)

    Unohtui linkittää koko galleria, eli tuolta löytyy (myös isompikokoiset versiot noista edellä olevista). Kaikki kuvat samalta reissulta, mutta osa muualta kuin saaresta:
    Best Party Planning Tips -